MEON EMS > Baza wiedzy > Trening personalny – na czym polega, na co zwrócić uwagę?

Trening personalny – na czym polega, na co zwrócić uwagę?

Trening personalny – na czym polega, na co zwrócić uwagę?

Treningi personalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ćwiczenia w towarzystwie specjalisty są przede wszystkim bezpieczne, ale dodatkowo pozwalają znacznie szybciej osiągnąć oczekiwane rezultaty. Chcesz wiedzieć więcej na temat treningów z wykwalifikowanym trenerem? Podpowiadamy, jak wygląda trening personalny i jakie korzyści płyną z tej formy aktywności fizycznej.

Co to jest trening personalny?

Trening personalny to indywidualne zajęcia pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Trwają one najczęściej 60 minut, chociaż można znaleźć również krótsze, a dodatkowo bardziej skuteczne formy treningu personalnego. Zajęcia ze specjalistą są poprzedzone rozmową, podczas której poruszony jest temat oczekiwanych rezultatów czy stanu zdrowia. Konsultacja może też dotyczyć nawyków żywieniowych. Trening z trenerem personalnym jest bezpieczny, ponieważ wykwalifikowana osoba czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Stała kontrola sylwetki pozwala uniknąć błędów mogących doprowadzić do kontuzji, co jest szczególnie ważne dla osób zaczynających swoją przygodę z regularną aktywnością fizyczną.

Dla kogo sprawdzi się trening personalny?

Trening z trenerem personalnym jest przeznaczony dla wszystkich osób, którym zależy na pracowaniu nad figurą bez ryzyka kontuzji. Kiedy ćwiczymy samodzielnie, często nakładamy na siebie zbyt trudne zadania, a to może szybko doprowadzić do urazu, a czasem również zniechęcenia. Trener personalny będzie w odpowiedni sposób – na podstawie wiedzy i doświadczeń – dobierał obciążenia do możliwości osoby ćwiczącej. Na pewno nie będą one zbyt duże, a jednocześnie wystarczające, żeby przynieść oczekiwane rezultaty.

Trening personalny sprawdzi się dla osób w każdym wieku. Zajęcia ze specjalistą są przeznaczone dla osób początkujących, ale też tych, które ćwiczą od wielu lat i zauważają, że samodzielne treningi przestają przynosić efekty. To także świetnie rozwiązanie dla osób, które są po ciężkiej kontuzji. Trener personalny będzie wiedział, w jaki sposób zwiększać obciążenie oraz jakie ćwiczenia oferować, żeby uraz nie powrócił. Zajęcia są też polecane dla osób, które mają problemy z motywacją. Z treningu z trenerem personalnym trudniej będzie zrezygnować w ostatniej chwili – nikt przecież nie chce marnować czasu drugiej osoby.

Trening personalny EMS – czym jest i dla kogo się sprawdzi?

Coraz większą popularnością cieszą się ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniSą one zawsze treningiem personalnym, ponieważ nigdy nie odbywają się bez certyfikowanego trenera. Specjalista czuwa bowiem nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń, a dodatkowo ma jeszcze jedno zadanie – dobiera moc i częstotliwość impulsów do osoby trenującej. Jego umiejętności potwierdza certyfikat.

Trening z trenerem personalnym EMS jest przeznaczony dla osób początkujących i zaawansowanych. Osoby początkujące zyskają możliwość stopniowego poprawiania swojej siły mięśniowej i kondycji. Ćwiczenia odbywają się bez obciążeń, dlatego ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze. Trening personalny EMS będzie też odpowiedni dla zaawansowanych sportowców, którzy chcą poprawiać wyniki w swojej dyscyplinie. Zajęcia pod okiem specjalisty to też rozwiązanie dla osób, w których aktywność wdarła się monotonia. Doświadczony trener – zarówno na siłowni, jak i w studiu EMS – będzie potrafił przerwać rutynę i zaproponować coś nowego.

Trening personalny – jak wygląda?

Zastanawiając się, jak wygląda trening personalny, trzeba wziąć pod uwagę, czy będą to zajęcia na tradycyjnej siłowni czy ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni w studiu EMS. Trening personalny odbywa się zazwyczaj indywidualnie, dlatego stanowi świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za ćwiczeniem w grupach, co często dotyczy osób początkujących. Oczywiście trening personalny może odbywać się też w małej grupce, co pozwala zredukować jego cenę.

Trening personalny na tradycyjnej siłowni trwa – w zależności od potrzeb – od godziny do dwóch. Trener personalny ustala przed rozpoczęciem zajęć plan aktywności. Bierze pod uwagę styl życia osoby trenującej, rezultaty, jakie chce uzyskać, a także jej możliwości. Konsultacja poprzedzająca rozpoczęcie treningu może też obejmować rozmowę na temat nawyków żywieniowych, a nawet ułożenie planu żywieniowego. Połączenie aktywności fizycznej z odpowiednią dietą to gwarancja, że oczekiwane rezultaty pojawią się jeszcze szybciej.

Jak wygląda trening personalny EMS?

Trening personalny EMS różni się od zajęć ze specjalistą przeprowadzonych na tradycyjnej siłowni. Przede wszystkim do aktywności potrzebny jest specjalny strój. Kombinezon jest dopasowany do sylwetki i pozbawiony okablowania, dlatego zapewnia swobodę ruchów. Strój jest wyposażony w elektrody najnowszej generacji, więc nie trzeba ich zwilżać przed rozpoczęciem zajęć. Oprócz kombinezonu potrzebny jest też konektor, czyli lekkie akcesorium, które wkłada się do kieszeni, a ono bezprzewodowo łączy się z aplikacją obsługiwaną przez trenera. Konektor wyróżnia się niską wagą i opływowym kształtem, dlatego w ogóle nie przeszkadza podczas zajęć.

Podczas treningu personalnego EMS wykonuje się nieskomplikowane ćwiczenia, które przynoszą świetny efekt, ponieważ są łączone z elektrostymulacją mięśni. To możliwe dzięki polimerowym elektrodom, konektorowi oraz aplikacji, w której trener wybierze moc i częstotliwość impulsów przesyłanych do głęboko położonych włókien mięśniowych.

Jakie są zalety treningu z trenerem personalnym?

Trening z trenerem personalnym pozwala znacznie szybciej osiągnąć oczekiwane efekty. Wiedza i doświadczenie specjalisty umożliwiają mu dopasowanie idealnych ćwiczeń do osoby trenującej. Szczególnie efektywny jest trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Takie zajęcia zawsze są treningiem personalnym, ponieważ specjalista musi być obecny, żeby kierować aplikacją, w której dobiera moc i częstotliwość impulsów. Trening z trenerem personalnym jest też bezpieczny. Specjalista sprawdza ułożenie sylwetki, a poza tym chętnie odpowiada na pytania i rozwiewa ewentualne wątpliwości.

Jakie są efekty treningu personalnego EMS?

Trening personalny EMS polega na wykorzystaniu elektrostymulacji, która pobudza mięśnie do wzmożonej aktywności. Podczas zajęć organizm wykonuje pracę podobną do tej w trakcie tabaty. Nie potrzeba do tego żadnych obciążeń. Wystarczą nieskomplikowane ćwiczenia, podczas których organizm spali aż 500 kcal. Dodatkowo kolejne kalorie będą spalane jeszcze po zakończeniu treningu personalnego, co zapewni łączny wydatek energetyczny na poziomie 1200 kcal. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni ułatwiają więc utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego, co znacznie przyspiesza rzeźbienie sylwetki. Trening personalny EMS gwarantuje jednak więcej szybko widocznych rezultatów. Przyczynia się bowiem do poprawy ujędrnienia skóry, dlatego jest świetnym sposobem na walkę z cellulitem. Poza tym redukuje bóle pleców.

Jak wybrać trenera personalnego?

Z trenerem personalnym spędza się wiele czasu, zwłaszcza jeśli są to zajęcia prowadzone na tradycyjnej siłowni. Trzeba więc dobrze wybrać specjalistę, co najlepiej zrobić, szukając rekomendacji. Warto prześledzić opinie w sieci, a także zapytać znajomych o zdanie. W przypadku treningów EMS znalezienie trenera jest jeszcze łatwiejsze. Można się bowiem udać na próbny trening, dzięki któremu pozna się nie tylko specjalistę, lecz także innowacyjną metodę. Szukając opinii, warto pamiętać, że dla każdego ważne są inne cechy trenera personalnego. Jednej osobie może zależeć na przyjemnej atmosferze, a innej na surowym specjaliście. Nie bez znaczenia jest również cena usługi. Koszt zajęć z trenerem personalnym może zależeć od wielu czynników, na przykład miasta, w którym odbywają się zajęcia. W przypadku treningu EMS opieka trenera personalnego jest wliczona w cenę ćwiczeń w studiu.

Trening personalny – dlaczego lepszy niż samodzielne ćwiczenia w domu?

Wiele osób decyduje się na wykonywanie treningów domu, co w większości przypadków wiąże się z ograniczonym budżetem, a dodatkowo z posiadaniem niewielkich możliwości czasowych. Stanie w korkach sprawia, że dojazd na siłownię trwa zbyt długo. Decydujesz się więc na siłownię w domu i choć na początku spełniasz swoje cele treningowe, w końcu zaczyna Ci czegoś brakować.

Brak rezultatów wynikający z nieprawidłowo wykonywanych ćwiczeń w domu sprawia, że motywacja spada. Lepiej zainwestować więc w trenera, który ma odpowiednie przygotowanie, wiedzę na temat odżywiania. Dopyta też o problemy zdrowotne, a podczas pierwszych zajęć dowie się więcej o stanie Twojej kondycji. Trener zadba o bezpieczeństwo, o które ciężko, chcąc trenować z domu. Dobry trener to gwarancja, że pokonasz własne słabości, popracujesz nad dokładnie tymi partiami ciała, na których Ci zależy. Oszczędzisz więc czas – plan treningowy dostosowany do potrzeb sprawi, że wymarzone efekty osiągniesz szybciej. Korzystając z pomocy trenera personalnego, masz pewność, że treningi będą dopasowane do Twoich możliwości czasowych. Trener osobisty ma wiedzę z zakresu anatomii, a także żywienia. Dzięki temu może udzielić Ci porad, które doprowadzą do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Niektórzy trenerzy personalni są dla Ciebie nie tylko podczas treningów, lecz także po nich. Kiedy chcesz zapytać o coś dotyczącego treningów czy efektów, możesz zrobić to poza zajęciami. Trenerzy personalni zachęcają do wykonywania ćwiczeń nawet w te dni, kiedy jest się zupełnie pozbawionym motywacji. Z pewnością w domu łatwiej zapomnieć w takich momentach o wysiłku fizycznym. Skorzystanie z trenera personalnego zamiast ćwiczeń w domu to więc tak naprawdę oszczędność czasu, poprawa kondycji, a przede wszystkim gwarancja, że w bezpieczny sposób osiągniesz cele treningowe.