MEON EMS > Baza wiedzy > Trener personalny – jak często trenować?

Trener personalny – jak często trenować?

Trener personalny – jak często trenować?

Treningi personalne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są bezpieczniejsze, a dodatkowo bardziej efektywne niż samodzielnie wykonywane ćwiczenia. Wykwalifikowany specjalista dopasuje plan treningowy do Twoich możliwości, co zmniejszy ryzyko powstania kontuzji podczas zajęć, a dodatkowo sprawi, że szybciej zauważysz efekty treningu. Rodzi się pytanie: jak często trenować? Czy istnieją zajęcia, na które mogą sobie pozwolić zapracowane osoby? Podpowiadamy.

Trening personalny – ile razy w tygodniu?

Częstotliwość treningów zależy od wielu czynników – Twoich potrzeb, miejsca ćwiczeń, a także możliwości finansowych. W przypadku zajęć na siłowni zajęcia w towarzystwie trenera są dodatkowo płatne, natomiast trening EMS zawsze odbywa się przy specjaliście. Najczęstszym rozwiązaniem na siłowni są trzy/cztery treningi w tygodniu trwające godzinę, co jednak nie jest komfortowe dla każdego. Zapracowanym osobom może nie wystarczyć czasu na tak częste zajęcia z trenerem personalnym.

Jeśli należysz do osób, którym brakuje w ciągu tygodnia czasu, zdecyduj się na treningi EMS. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni trwają jedynie pół godziny, więc bez trudu umieścisz je w swoim grafiku. Ile razy w tygodniu trening personalny EMS powinien się odbywać? Wystarczą dwa spotkania ze specjalistą, żeby już po miesiącu cieszyć się pierwszymi rezultatami.

Trening EMS – dlaczego warto?

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni to bez wątpienia metoda dla osób zabieganych, jednak krótki czas trwania jest tylko jedną z wielu zalet zajęć, które cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim podczas treningu EMS dochodzi do zaangażowanej pracy położonych głęboko włókien mięśniowych. Dzięki temu metabolizm jest pobudzony, a organizm spala mnóstwo kalorii. Duży wydatek kaloryczny podczas treningu EMS znacznie ułatwi Ci utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego, co jest ważne dla wysmuklenia sylwetki. Zajęcia odbywają się w towarzystwie trenera personalnego, który będzie czuwał nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Do jego zadań należy również dobieranie mocy i częstotliwości impulsów elektrycznych w taki sposób, żeby trening był bezpieczny, a jednocześnie efektywny.

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS należy wykonywać dwa razy w tygodniu, a pojedyncza sesja trwa pół godziny. Jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni? Odbywają się w specjalnym kombinezonie, w którym znajdują się polimerowe elektrody – to one pozwalają na precyzyjną stymulację mięśni. Strój jest dopasowany do sylwetki, ale nie ogranicza swobody ruchów. W kieszeni kombinezonu znajduje się konektor, czyli niewielkie akcesorium, które łączy się bezprzewodowo z aplikacją kierowaną przez trenera personalnego. Podczas zajęć z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni wykonywane są ćwiczenia. Mogą być delikatne lub intensywne – wszystko zależy od Twoich potrzeb.