MEON EMS > Baza wiedzy > Ile kosztuje trener personalny? Od czego zależy jego cena.

Ile kosztuje trener personalny? Od czego zależy jego cena.

Ile kosztuje trener personalny? Od czego zależy jego cena.

Treningi personalne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ ułatwiają utrzymanie motywacji na wysokim poziomie. Są też bezpieczniejsze oraz bardziej efektywne, ponieważ prowadzone przez specjalistę według opracowanego planu. Według wielu osób cena treningu z trenerem personalnym jest zbyt wysoka. Czy to przekonanie znajduje potwierdzenie w rzeczywistości? Warto wiedzieć, z czego wynika koszt ćwiczeń pod okiem specjalisty oraz ile kosztuje godzina treningu personalnego na tradycyjnej siłowni oraz w studiu MEON EMS.

Trener personalny – cena usług, a zadania stojące przed specjalistą

Nim dowiesz się, ile kosztuje trening personalny, poznaj zadania, które stoją przed trenerem. Dowiedz się, dlaczego jego usługi są płatne. Przede wszystkim cena trenera personalnego jest związana z jego kompleksowym działaniem – to osoba, która robi znacznie więcej niż pilnowanie, czy prawidłowo wykonujesz ćwiczenia podczas zajęć. Do zadań trenera należy opracowanie planu treningowego dopasowanego do Twoich możliwości oraz potrzeb. Specjaliści często zajmują się również prowadzeniem konsultacji dietetycznych. Trener personalny zajmuje się nie tylko ciałem, lecz także psychiką. Potrafi zmotywować Cię, kiedy trzeba, dlatego nie rezygnujesz z walki o piękną sylwetkę, gdy nagle Twój zapał osłabnie.

Doświadczenie trenera personalnego

Na to, ile kosztuje trener personalny, wpływa również jego wiedza z zakresu anatomii człowieka. Żeby ją zdobyć, specjalista musiał uczęszczać na płatne szkolenia, podczas których dowiadywał się, w jaki sposób ćwiczyć z osobami o różnym stopniu zaawansowania czy też osobami po kontuzjach. Trener personalny EMS musi znać się na systemie MEON EMS, umieć obsługiwać aplikację, a także wiedzieć, w jaki sposób dobierać częstotliwość i moc impulsów do trenującej osoby. Zarówno na tradycyjnej siłowni czy w trakcie zajęć w studiu EMS trener personalny sprawdza, czy prawidłowo wykonujesz ćwiczenia, a w razie potrzeby koryguje Twoją sylwetkę.

Co jeszcze składa się na cenę trenera personalnego?

Jak w każdym zawodzie, również trenerzy personalni są początkujący oraz doświadczeni. Dłuższy staż pracy może wiązać się z wyższą ceną za trening personalny, jednak nie jest to oczywiście reguła. Skorzystanie z usług dobrego trenera personalnego pozwoli Ci uniknąć kontuzji, ale zwiększy też Twoją motywację. Dlaczego? Wizytę na siłowni będzie Ci łatwiej odwołać, jeśli nagle spadnie Twój zapał do ćwiczeń. Jeśli umówisz się ze specjalistą, z pewnością nie będziesz chciał marnować jego cennego czasu i wybierzesz się na trening, nawet jeśli będzie Ci się wydawało, że to nie jest Twój dzień na aktywność fizyczną.

Jeśli cena trenera personalnego jest dla Ciebie za wysoka, możesz zdecydować się na zajęcia w grupie. Pamiętaj jednak, że nie powinna być ona złożona ze zbyt wielu osób. Najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia w parze, które również pozwalają zredukować ceny treningów personalnych. W takim układzie trener personalny będzie miał czas na każdego uczestnika zajęć, a poza tym druga osoba stanie się dla Ciebie dodatkową motywacją do ćwiczeń.

Ile kosztuje trener personalny na tradycyjnej siłowni?

Podczas ćwiczeń na tradycyjnej siłowni obecność trenera personalnego nie jest konieczna, jednak wskazana. Na sali znajduje się wiele obciążeń, z których samodzielne korzystanie może skończyć się urazem. Zdarza się, zwłaszcza podczas rozpoczynania przygody z aktywnością fizyczną, że podchodzimy do ćwiczeń w klubie fitness zbyt ambitne, a wtedy zdecydowanie najłatwiej o kontuzję. Warto więc zwłaszcza na początku drogi zdecydować się na obecność trenera personalnego, który będzie powoli zgodnie z własną wiedzą wprowadzał obciążenia do Twojego treningu. Koszt jest uzależniony od wielu czynników, na przykład miasta – nie w całej Polsce ceny są takie same. Najdrożej jest zdecydowanie w dużych miastach, przede wszystkim w stolicy. Nie bez znaczenia jest również klub, jego wyposażenie, a także to, czy marka jest rozpoznawalna i cieszy się dobrymi opiniami i zainteresowaniem. Zastanawiając się, ile kosztuje trening z trenerem osobistym na tradycyjnej siłowni, weź pod uwagę koszt około 80–200 zł za godzinę.

Ile kosztuje godzina treningu personalnego w studiu EMS?

Cennik trenera personalnego w przypadku zajęć w studiu EMS wygląda inaczej niż specjalisty na tradycyjnej siłowni. Każdy trening EMS to tak naprawdę trening personalny. Zajęcia nie mogą odbywać się bez specjalisty, ponieważ to właśnie on kieruje mocą i częstotliwością impulsów, dba o bezpieczeństwo uczestników treningu oraz sprawdza, czy ćwiczenia są wykonywane w prawidłowy sposób. Decydując się na zajęcia w studiu EMS, masz więc pewność, że nad Twoim bezpieczeństwem będzie czuwał specjalista. Nie musisz ponosić dodatkowych kosztów za trenera personalnego – jego pomoc jest już wliczona w cenę zajęć.

Cena pojedynczego treningu jest podobna do kosztów, które poniesiesz na tradycyjnej siłowni. Pamiętaj jednak, że w przypadku treningów EMS wystarczą jedynie dwa krótkie spotkania w tygodniu, żeby szybko cieszyć się widocznymi gołym okiem rezultatami. Dodatkowo możesz zmniejszyć cenę trenera personalnego, a tym samym treningu EMS, decydując się na wykupienie pakietu. Zakup pakietu zwiększy również Twoją motywację – chętniej wybierzesz się na zajęcia, za które opłata została już uiszczona. Na treningu EMS też możesz ćwiczyć z innymi osobami.

Trener personalny – czy jest niezbędny, żeby osiągnąć efekty?

Trener personalny nie jest niezbędny, żeby cieszyć się szybkimi efektami ćwiczeń. Jednak zdecydowanie lepiej skorzystać z jego usług. Dzięki trenerowi personalnemu na tradycyjnej siłowni poczujesz się bezpieczniej. Unikniesz przeciążenia kręgosłupa czy naciągnięcia mięśni, ponieważ nad techniką wykonywania ćwiczeń stale będzie czuwał specjalista. Dzięki jego pracy efekty zauważysz znacznie szybciej niż ćwicząc samodzielnie. Plan treningowy będzie bowiem ułożony idealnie do Twoich potrzeb i oczekiwań. W przypadku ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni, jak już wiesz, obecność trenera personalnego jest konieczna. To właśnie on będzie przesyłał impulsy do mięśni w taki sposób, żeby dbać zarówno o efekty ćwiczeń, jak i Twoje bezpieczeństwo. Ćwiczenia wykonywane podczas treningu EMS są nieskomplikowane, jednak o prawidłową technikę trzeba dbać niezależnie od poziomu trudności wykonywanego treningu. Trener personalny będzie stale czuwał nad Twoją sylwetką, dlatego ćwiczenia będą zarówno efektywne, jak i bezpieczne. Na treningach możesz zadawać pytania dotyczące ćwiczeń czy spodziewanych efektów, a dobry trener z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Dowiedz się więcej o zaletach treningu EMS pod okiem specjalisty

Jeśli cena treningów personalnych wydaje Ci się za wysoka, skorzystaj z innowacyjnej metody EMS. Dzięki niej cena treningu personalnego w ogólnym rozrachunku nie będzie tak duża, ponieważ nie potrzebujesz wielu zajęć w tygodniu, żeby cieszyć się efektami. Jedne zajęcia pozwolą Ci łącznie spalić nawet 1200 kcal, dlatego łatwo będzie Ci utrzymać ujemny bilans kaloryczny. Wystarczy, że z trenerem personalnym EMS spotkasz się dwa razy w tygodniu, a już po około miesiącu przekonasz się, jak elektrostymulacja mięśni działa na Twoją sylwetkę. Treningi są krótkie – jeden trwa tylko 30 minut. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a czas to pieniądz.

Jak wyglądają treningi personalne EMS?

W dzisiejszych czasach masz duży wybór metod treningowych – możesz udać się na siłownię, trenować w domu lub wybrać trenera personalnego i zajęcia EMS. Chcesz skorzystać z nowoczesnych ćwiczeń z trenerem personalnym? Zarówno w mniejszych, jak i większych miastach znajdziesz studia MEON EMS Impulse Training, w których możesz trenować pod okiem specjalisty. Jak wygląda trening personalny EMS? Odbywa się on w specjalnym kombinezonie, w którym znajdują się polimerowe elektrody. W kieszeni znajduje się miejsce na konektor – to akcesorium bezprzewodowo łączy się z aplikacją. Kierowanie aplikacją jest natomiast zadaniem samego trenera. Ma on do wyboru kilka programów, spośród których wybierze te odpowiadające na Twoje potrzeby. Trener do każdego klienta podchodzi w indywidualny sposób, dzięki czemu osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest znacznie prostsze. Dobry trener ma umiejętności daleko wychodzące poza wiedzę dotyczącą obsługiwania aplikacji. Może on dopasować zajęcia do klienta, na przykład będącego po kontuzji. Treningi EMS są bowiem przeznaczone nie tylko dla osób w pełni zdrowych, lecz także tych po urazach. Wiedza i doświadczenia trenera pozwalają mu przeprowadzić trening, który umożliwia w bezpieczny sposób powracać do sprawności. Trener może dostosować zajęcia do osoby, która potrzebuje wzmocnienia głęboko położonych mięśni i złagodzenia bólu pleców. Z trenerem EMS można też podjąć walkę z uciążliwym cellulitem i ujędrnić skórę. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest więc bardzo skuteczny i może działać wielotorowo. Biorąc to pod uwagę, trzeba przyznać, że cena treningu personalnego nie jest wygórowana.