MEON EMS > Trening EMS

Czym jest trening EMS?

Metoda treningowa EMS (electrical muscle stimulation) to połączenie aktywności fizycznej z elektryczną stymulacją mięśni. Od lat stosowana jest przez sportowców jako uzupełnienie treningu wyczynowego oraz fizjoterapeutów w celu przyspieszenia efektów rehabilitacji pacjenta. Trening EMS najczęściej wykorzystywany jest przez trenerów personalnych w małych, butikowych studiach jako nowoczesna alternatywa dla siłowni.

Idealna Sylwetka

EMS w połączeniu z przyjaznymi ćwiczeniami opracowanymi przez naszych trenerów staje się intensywnym treningiem całego ciała.

Elektrostymulacja mięśni

Impulsy elektryczne masują nasze mięśnie, pobudzają nasz organizm do większego wysiłku oraz przyśpieszają metabolizm.

Łagodzenie bólu pleców

Podczas treningu EMS eliminujemy obciążenie stawów oraz kręgosłupa. Impuls wzmacnia i angażuje do pracy głęboko położone partie mięśniowe.

Zabiegi ujędrniające

Elektrostymulacja stosowana jest również jako skuteczny zabieg mający na celu ujędrnienie skóry oraz likwidację cellulitu.

Wypróbuj trening EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Dlaczego EMS?

Sekret efektywności treningu EMS to jego kompleksowość. Trening z elektrostymulacją pobudza równocześnie 10 głównych partii mięśniowych, zmuszając je do efektywniejszej pracy bez konieczności stosowania ciężarów. EMS w połączeniu z treningiem funkcjonalnym i wsparciem certyfikowanego trenera personalnego zastępuje trudne i skomplikowane ćwiczenia na siłowni.

Na jednej sesji treningowej z urządzeniem do elektrostymulacji mięśniowej MEON EMS spalamy od 500 do 1200kcal. Dzięki temu wystarczy jedynie 30 minut dwa razy w tygodniu, a efekty widoczne są już po 4 sesjach.

Trening EMS to bezpieczne i wydajne rozwiązanie

Trening metodą EMS jest w pełni bezpieczny i przebadany, dlatego może stosować go każdy, bez względu na poziom zaawansowania i wiek. Trener personalny układa indywidualny plan treningowy dopasowany do Twoich możliwości i potrzeb, a także reguluje natężenie impulsów, tak by zapewnić maksymalną wydajność treningu w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach.

Kombinezon i elektrostymulator EMS to świetne narzędzia wspierające pracę fizjoterapeuty. Impulsy wysyłane przez urządzenie EMS docierają do głęboko położonych mięśni wzmacniając je. Gorset mięśniowy pełni niezwykle ważną rolę stabilizującą nasze ciało oraz pozwala na utrzymanie kręgosłupa w dobrej kondycji. Treningi EMS w połączeniu z fachową wiedzą oraz ćwiczeniami celowanymi w określone funkcje mięśni posturalnych istotnie przyczynią się do walki z bólem pleców.


Elektrostymulatory wykorzystywane są przez salony piękności oraz kosmetologów w zabiegach ujędrniających skórę i redukujących cellulit. Impuls elektryczny przechodzi przez tkankę skórną, rozbija tkankę tłuszczową i dociera do mięśni pobudzając je do skurczu. Efektem tego jest gładka, jędrna cera oraz smukłe i naturalnie napięte mięśnie. Są to wspaniałe efekty uboczne tego treningu, które na pewno docenią wszystkie kobiety i nie tylko.

EMS – trening o wysokiej efektywności

Według badań przeprowadzonych na różnych Uniwersytetach na całym świecie trening EMS z użyciem wielokanałowego  elektrostymulatora jest w pełni bezpieczny i nie wpływa negatywnie na nasz organizm. Zaobserwowano wysoką skuteczność treningów z elektrostymulacją zwłaszcza pod kątem budowania siły i szybkości, kształtowania sylwetki czy redukcji tkanki tłuszczowej. EMS trening pozytywnie wpływa również na poprawę wydolności ogólnej i wytrzymałości, a przy zastosowaniu odpowiednich programów dostępnych w aplikacji MEON EMS możemy efektywnie budować masę mięśniową.


Elektrostymulacja EMS świetnie relaksuje mięśnie i masuje je po ciężkim treningu.  Masaż prądem gwarantuje przyjemne i bezbolesne rozluźnienie na wszystkich partiach ciała, równocześnie rozprowadza płyny ustrojowe i zmniejsza bóle po treningowe powstałe w wyniku mikro urazów mięśniowych.

EMS (electrical muscle stimulation) to doskonała alternatywa treningu dla wszystkich, którzy cenią swój czas i dbają o  zdrowie. Niezależnie od celu, wieku czy sprawności trening z wykorzystaniem EMS jest nowoczesną i skuteczną metodą, którą warto wpisać w swój plan treningowy. Wysoka efektywność treningu EMS wynika z zastosowania elektrostymulacji mięśni, ale także z udziału wykwalifikowanego trenera personalnego.

Trening EMS – dla kogo?

Trening EMS od lat robi furorę w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Europy Zachodniej. Ćwiczenia EMS można wykonywać bez względu na wiek, płeć czy ogólny poziom sprawności fizycznej. EMS to metoda bardzo dobrze znana profesjonalnym sportowcom, m.in. piłkarzom i triathlonistom. Dzięki łączeniu ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni metoda ta może zaoferować wiele również tym osobom, które nie mają możliwości, by regularnie trenować z dużą intensywnością, np. osobom aktywnym zawodowo. EMS trening dzięki swojej wysokiej efektywności pozwala osiągnąć znakomite rezultaty, jednocześnie nie stanowiąc dużego obciążenia. Nawet jeśli nie jesteś w dobrej formie, trening personalny EMS nie powinny sprawić Ci trudności. Co ważne, EMS to bardzo komfortowa metoda treningowa. Kombinezony i inne elementy wyposażenia są bardzo wygodne, nie krępując ruchów ćwiczącego. Nie ma mowy o dyskomforcie!

Zależy Ci na efektach? Postaw na ćwiczenia EMS

EMS to bezpieczna, przebadana klinicznie metoda treningowa, która nie narazi Cię na kłopotliwe kontuzje wynikające z nadmiernego obciążenia mięśni, jakim w przypadku innych metod okupione są efekty. Trening ten działa na zupełnie innej zasadzie. Impulsy elektryczne, które wytwarza kombinezon EMS, mają tak dobraną częstotliwość, by naśladować impulsy pochodzące z układu nerwowego. W ten sposób nasze mięśnie są dodatkowo pobudzane. Dobrze dobrane ćwiczenia EMS w połączeniu z elektrostymulacją pozwalają osiągnąć niesamowite rezultaty i w szybkim tempie pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zbuduj formę bez katowania się na siłowni i kontuzji. Zacznij swój profesjonalny trening z MEON EMS!

FAQ

Dla kogo jest trening EMS

Trening EMS jest przeznaczony dla pełnoletnich osób. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni sprawdzą się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zdrowie trenujących jest najważniejsze, dlatego przed rozpoczęciem aktywności trener Akademii MEON EMS przeprowadza wywiad. Dzięki temu może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do podjęcia aktywności. Do najważniejszych z nich należą: ciąża, choroba nowotworowa oraz rozrusznik serca.

Ile kosztuje sprzęt do treningu EMS

Zachęcamy do kontaktu w celu poznania ceny systemu MEON EMS. Nasz przedstawiciel odpowie na każde pytanie. Dowiesz się więcej na temat sprzętu oraz jego wykorzystania nie tylko w studiu, lecz także w domu klienta. Poznasz zalety wzbogacenia oferty innowacyjnym systemem MEON EMS wykorzystującym elektrostymulacje mięśni.

Gdzie mogę wypróbować System MEON EMS?

Jeśli chcesz wypróbować system MEON EMS, udaj się do jednego ze studiów Impulse Training – lista wszystkich naszych studiów znajdziesz TUTAJ. Tam skorzystasz z próbnego treningu w atrakcyjnej cenie 49 zł. Będziesz ćwiczyć pod okiem trenera, który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące treningu EMS. Możesz też skorzystać z prezentacji systemu – poprowadzi ją dla Ciebie nasz przedstawiciel.

Czy elektrostymulacja mięśni działa?

Elektrostymulacja mięśni działa skutecznie i pozwala przyspieszyć efekty tradycyjnego treningu. Wykorzystanie impulsów pobudza organizm do wzmożonego wysiłku, a efektywna praca jest możliwa nawet bez użycia obciążeń. Podczas treningu z elektrostymulatorem do pracy pobudzone jest 10 głównych partii mięśniowych. Impulsy wpływają nie tylko na zwiększenie siły, lecz także ujędrnienie ciała. Dodatkowo pozwalają pozbyć się bólu pleców, a to wszystko jest możliwe bez obciążenia stawów.

Trening EMS czy warto – czy trening EMS odchudza?

Trening EMS w połączeniu z dietą to doskonały sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dobre opinie o treningu EMS dotyczą między innymi krótkiego czasu potrzebnego na zauważenie pierwszych efektów. Elektrostymulacja w połączeniu z delikatną aktywnością fizyczną umożliwia spalenie kilkuset kalorii w czasie jednego treningu. Dzięki temu zadbanie o ujemny bilans kaloryczny okazuje się znacznie prostsze. Ponadto EMS pozwala wzmocnić mięśnie i sprawia, że proces rehabilitacji zajmuje znacznie mniej czasu.

Przyspieszenie metabolizmu

Trening EMS Po każdej sesji treningowej
Trening tradycyjny Tylko po treningach interwałowych, bardzo intensywnych

Wydatek energetyczny

Trening EMS od 500 do 1200 kcal
Trening tradycyjny 400 kcal

Oszczędność
czasu

Trening EMS 2 sesje w tygodniu
Trening tradycyjny 4-5 sesji w tygodniu

Wzmacnianie mięśni głębokich

Trening EMS na każdym treningu
Trening tradycyjny specjalistyczne ćwiczenia celowane

Ryzyko
kontuzji

Trening EMS brak
Trening tradycyjny znaczne

Ostatnie wpisy blogowe o treningu EMS

Otwórz swoje STUDIO

Skorzystaj ze sprawdzonego modelu franczyzowego.
Prowadź swoje własne studio razem z MEON EMS.