MEON EMS > Baza wiedzy > Realizacja celu z treningiem EMS

Realizacja celu z treningiem EMS

Realizacja celu z treningiem EMS

Dobry plan to dla wielu osób podstawa podczas podejmowania walki o smuklejszą sylwetkę. Niestety w pokonywaniu kolejnych punktów planu stają na przeszkodzie brak motywacji, mnogość domowych obowiązków czy zmęczenie pracą zawodową. Rozwiązaniem tego problemu są treningi EMS, które trwają krótko, są pozbawione ryzyka kontuzji, a poza tym dbają o utrzymywanie wysokiego poziomu motywacji dzięki szybkim, widocznym gołym okiem efektom. Podpowiadamy, dlaczego łatwo realizować cele z treningiem personalnym EMS.

Pomoc trenera personalnego

Realizacja celu jest zawsze łatwiejsza, jeśli ktoś Ci w niej pomaga. Podczas rozmaitych ćwiczeń jesteśmy samotni. Wizyta na tradycyjnej siłowni czy bieganie – choć efektywne – mogą szybko się znudzić. Treningi EMS odbywają się zawsze w obecności wykwalifikowanego specjalisty, dlatego można określić je mianem treningów personalnych. Zadaniem trenera personalnego jest omówienie z Tobą oczekiwań i stworzenie planu zajęć. Obecność specjalisty podczas każdych zajęć wpływa na zwiększenie zarówno bezpieczeństwa, jak i motywacji. Poczucie, że idziesz nie tylko ćwiczyć, lecz także spotkasz się z inną osobą sprawia, że rezygnacja z zajęć będzie znacznie trudniejsza.

Krótki czas treningu personalnego EMS

Przeszkodą w realizacji wielu celów jest za mała ilość czasu. Ten problem nie istnieje, jeśli zdecydujesz się na treningi personalne EMS. To metoda nawet dla najbardziej zapracowanych osób! Jedna wizyta w studiu to tylko pół godziny, z czego właściwy trening trwa 20 minut. Tak krótki czas z pewnością wygospodarujesz, nawet jeśli Twój codzienny grafik jest bardzo napięty. Ważne jest, że ćwiczyć nie musisz codziennie. Wystarczą dwa spotkania w tygodniu z trenerem personalnym, żeby szybko zauważyć pierwsze efekty ćwiczeń. Już po miesiącu spostrzegniesz, że Twoja sylwetka zaczęła się zmieniać na lepsze, a to pozytywnie wpłynie na motywację, więc nie przestaniesz dążyć do założonego wcześniej celu.

Brak ryzyka kontuzji

Przeszkodą na drodze do celu może okazać się kontuzja. Wiele sportowych zajęć grozi urazem, ale w przypadku treningu personalnego EMS jest ono minimalne. Elektrostymulacja mięśni w połączeniu z delikatnymi ćwiczeniami jest skuteczna, a odbywa się bez obciążenia. Dzięki temu kręgosłup oraz stawy są w pełni bezpieczne. Brak obciążeń sprawia, że metoda jest odpowiednia dla każdego – zarówno zaawansowanego sportowca, jak i osoby, która dopiero rozpoczyna przygodę ze sportem. Zastanawiasz się, jak to możliwe, że trening jest tak efektywny, a jednocześnie nie wymaga stosowania obciążeń? To zasługa impulsów elektrycznych, które są wysyłane do mięśni przez trenera sterującego aplikacją. Impulsy te pobudzają mięśnie do wzmożonej aktywności, co pozwala spalić mnóstwo kalorii. Podczas zajęć spalisz ich aż 500, a kolejne będzie spalać jeszcze przez 24 godziny po zakończeniu ćwiczeń. Łączny wydatek energetyczny może wynosić nawet 1200 kcal, więc z łatwością utrzymasz ujemny bilans kaloryczny, który będzie przybliżać Cię do celu.

System MEON EMS – na czym polegają ćwiczenia z jego wykorzystaniem?

Wiesz już, jak trening personalny EMS ułatwia realizację celów. Czas dowiedzieć się więcej o samej formie aktywności. Zajęcia z wykorzystaniem systemu MEON EMS odbywają się w specjalnym kombinezonie, w którym znajdują się polimerowe elektrody najnowszej generacji. To dzięki nim do Twoich mięśni docierają impulsy, które są wysyłane przez aplikację. Aplikacja łączy się z konektorem – to niewielkie akcesorium musisz umieścić w kieszeni kombinezonu. Strój, konektor i aplikacja – to właśnie te elementy składają się na system MEON EMS. Zajęcia odbywają się pod okiem trenera personalnego, który ma niezbędne certyfikaty potwierdzające jego umiejętności dotyczące między innymi planowania treningu, ale też obsługi systemu MEON EMS. Trener personalny zna również podstawy anatomii człowieka, co pozwala mu w bezpieczny sposób prowadzić zajęcia.