MEON EMS > Baza wiedzy > Elektrostymulacja mięśni brzucha – szybki sposób na płaski brzuch

Elektrostymulacja mięśni brzucha – szybki sposób na płaski brzuch

Elektrostymulacja mięśni brzucha – szybki sposób na płaski brzuch

Brzuch jest dla wielu osób tą częścią ciała, której wysmuklenie jest trudne i zajmuje wiele czasu. Brzuszki w połączeniu ze zdrowym żywieniem nie dają Ci oczekiwanych efektów? Rozpocznij treningi EMS, które łączą ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni brzucha. To dzięki nim szybko zauważysz, jak tkanka tłuszczowa znika, a Twoja sylwetka staje się smuklejsza. Dowiedz się więcej o innowacyjnej metodzie treningowej i jej oddziaływaniu na mięśnie brzucha.

Funkcje mięśni brzucha

Nim dowiesz się, dlaczego warto wykorzystać elektrostymulację do wysmuklenia brzucha, poznaj funkcje mięśni tej części ciała. Zapewniają one ciału równowagę – to dzięki nim jesteś w stanie utrzymać prostą sylwetkę. Mięśnie brzucha są też wraz z żebrami pancerzem dla organów wewnętrznych. Mają też za zadanie umożliwiać Ci zmianę pozycji leżącej na siedzącą, więc to z nich korzystasz, na przykład kiedy wstajesz z łóżka. Mięśni brzucha używasz również podczas wykonywania skrętów tułowia, oddychania i w trakcie mówienia.

Wzmocnienie mięśni brzucha dzięki treningowi EMS

Trening elektrostymulacji mięśni polega na wykonywaniu ćwiczeń, podczas których do Twojego ciała dochodzą impulsy elektryczne. To możliwe dzięki specjalnemu systemowi MEON EMS, na który składa się między innymi wygodny strój do ćwiczeń. Dopasowany do sylwetki kombinezon ma w sobie polimerowe elektrody – to właśnie przez nie impulsy docierają do mięśni, w tym mięśni brzucha. Kolejnym elementem systemu MEON EMS jest konektor, który łączy się bezprzewodowo z aplikacją kierowaną przez trenera personalnego. W ten sposób do mięśni docierają impulsy elektryczne, które pobudzają ciało do intensywnej aktywności.

Elektrostymulacja brzucha to tylko część treningu EMS. Równie ważne są ćwiczenia, których intensywność zależy od osoby ćwiczącej. Podczas treningu personalnego wykwalifikowana osoba czuwa nad Twoim bezpieczeństwem. Trener stale kontroluje, czy wykonujesz ćwiczenia w prawidłowy sposób, dzięki czemu ryzyko kontuzji staje się znacznie mniejsze. Pobudzenie do pracy głęboko położonych mięśni brzucha jest ważne, jednak do osiągnięcia płaskiego brzucha konieczna jest właściwa dieta. Zbyt duża kaloryczność posiłków sprawi, że wyrzeźbione i silne mięśnie będą ukryte pod warstwą tłuszczu.

Trening elektrostymulacji mięśni – dlaczego warto wybrać?

Elektrostymulacja brzucha połączona z ćwiczeniami to przede wszystkim skuteczna metoda na wysmuklenie trudnej do wyrzeźbienia części ciała. Trening personalny odbywa się w intensywności dobranej do potrzeb ćwiczącej osoby. Podczas zajęć mogą być wykonywane różne ćwiczenia, na przykład przysiad czy wykroki. Intensywność aktywności jest zawsze dopasowana do potrzeb osoby ćwiczącej w taki sposób, żeby trening EMS był jednocześnie efektywny i bezpieczny.

Trening elektrostymulacji mięśni trwa krótko, bo tylko 30 minut, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, które nie mogą sobie pozwolić na regularne wizyty na siłowni kilka razy w tygodniu. Wystarczą Ci dwie wizyty tygodniowo w studiu EMS, żeby podjąć skuteczną walkę z niezadowalającym wyglądem brzucha. Podczas zajęć do pracy zaangażowanych będzie nawet 90% włókien mięśniowych, dlatego pobudzisz metabolizm i spalisz dużą liczbę kalorii, co ułatwi Ci utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego. To niezbędne, jeśli chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Dobra obsługa to kolejna zaleta zajęć w studiu MEON EMS Impulse Training. Elektrostymulację prowadzą doświadczeni trenerzy, którzy mają certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Mają wiedzę, w jaki sposób obsługiwać system, jak prowadzić skuteczną rozgrzewkę oraz jak dobrać częstotliwość impulsów do potrzeb ćwiczącej osoby. Dzięki temu dbają nie tylko o skuteczność zajęć, lecz także ich bezpieczeństwo, a tym samym Twoje zdrowie. Przed pierwszym treningiem wykwalifikowany specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, żeby dowiedzieć się więcej o Twoich oczekiwaniach, a także poznać Twój stan zdrowia. Opracuje również plan działań, który pozwoli Ci uzyskać najlepsze efekty. Będzie to też czas, w którym możesz zadać trenerowi pytania i dowiedzieć się więcej o stosowaniu elektrostymulacji mięśni brzucha. Podczas zajęć specjalista będzie natomiast czuwał nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. W razie potrzeby podpowie Ci, jak skorygować sylwetkę.

Elektrostymulacja mięśni – jakie efekty może przynieść?

Stosowanie elektrostymulacji mięśni brzucha przyczyni się również do ogólnej poprawy wyglądu sylwetki. Zajęcia w studiu EMS działają na całe ciało, ułatwiają redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę kondycji mięśni. Kontrolowane impulsy nerwowe docierają do całego ciała. Trenowane są więc nie tylko mięśnie brzucha, lecz także ud.

Elektrostymulacja mięśni brzucha i innych głęboko położonych mięśni przyczynia się również do poprawy wyglądu skóry. Cellulit ulega redukcji, skóra staje się bardziej jędrna. Elektrostymulacja mięśni wpływa również na poprawę ogólnej wydolności.

Co ważne elektrostymulacja mięśni jest metodą bezpieczną dla wielu osób. Z zajęć w studiu pod okiem wykwalifikowanego trenera mogą korzystać osoby, które długo nie ćwiczyły, na przykład ze względu na kontuzję. Elektrostymulacja mięśni brzucha i pozostałych jest też przeznaczona dla osób, dla których aktywność fizyczna jest codziennością. Sprawdzi się, jeśli pożądane efekty nie pojawiają się po ćwiczeniach na siłowni. Elektrostymulacja mięśni brzucha sprawi, że znów pojawią się widoczne efekty treningu.

Płaski brzuch a dieta – o co należy zadbać?

Same ćwiczenia to nie wszystko, żeby cieszyć się płaskim brzuchem. Oprócz treningu EMS postaraj się pilnować kilku ważnych zasad żywieniowych.

Racjonalne odżywianie jest kluczem do sukcesu. Zadbaj o to, żeby każdego dnia mieć chociaż lekko ujemny bilans kaloryczny. Zbyt duża podaż kalorii zniweczy Twoje starania o smukłą talię, mniejszą wagę, a także płaski brzuch. Warto zadbać nie tylko o utrzymywanie prawidłowego bilansu kalorycznego, lecz także komponowanie posiłków zdrowych i zróżnicowanych. Zrównoważona dieta to taka, w której występuje odpowiednia ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Pozwoli zredukować tkankę tłuszczową, a jednocześnie da energię do ćwiczeń fizycznych.

Przede wszystkim dodawaj warzywa do każdego posiłku – są mało kaloryczne, a bardzo zdrowe. Najlepiej, jeśli będą to warzywa sezonowe. Latem korzystaj więc z pomidorów, a jesienią przygotuj kremową zupę z dyni. Korzystaj z warzyw zarówno do śniadania, urozmaicając nimi kanapkę, jak i do obiadu, pamiętając o surówce.

Postaraj się wyeliminować z diety kaloryczne produkty – makaron z sosem serowym nie jest najlepszym pomysłem na obiad. Ważne jest zrezygnowanie z przekąsek. Chipsy czy czekolada niepotrzebnie zwiększą kaloryczność w ciągu dnia, a dodatkowo nie dodadzą Ci siły. To tak zwane puste kalorie. Czy wiesz, że jedynie 30 gramów chipsów to około 170 kcal.

Jak zrezygnować z przekąsek? Przede wszystkim zadbaj o regularność posiłków. Nie doprowadzaj do momentu, w którym czujesz tak duży głód, że sięgasz po cokolwiek. Przygotowanie posiłków na cały dzień i planowanie ich z wyprzedzeniem jest pomocne, żeby uniknąć takich nieprzyjemnych napadów głodu i tym samym łatwiej osiągnąć upragnione efekty.

Nigdy nie rezygnuj ze śniadań. To najważniejszy posiłek dnia, który należy zjeść przed podjęciem się treningu. Jaki powinien być to posiłek zależy od różnych czynników – kiedy planujesz go zjeść i jakiej aktywności fizycznej chcesz się po nim podjąć. Zjadanie zdrowego, pożywnego śniadania przynosi pozytywne skutki na cały dzień. Zmniejsza napady głodu i daje energię na wiele godzin.

Staraj się jeść zdrowiej – zamiast smażonych potraw wybieraj gotowane na parze, a słodycze zastąp owocami. Zrezygnuj ze słodzonych napojów i pamiętaj, żeby każdego dnia wypijać około 2 litrów wody. Woda jest oczywiście zdrowsza od popularnych napojów. Poza tym zwróć uwagę na kaloryczność słodzonych napojów. Szklanka coli to około 100 kalorii, które są zupełnie zbędne.