MEON EMS > Baza wiedzy > Czy trening EMS jest drogi?

Czy trening EMS jest drogi?

Czy trening EMS jest drogi?

Elektrostymulacja mięśni stosowana kiedyś przede wszystkim w rehabilitacji wdarła się do treningów jako metoda urozmaicająca i zwiększająca ich skuteczność. Korzystanie z impulsów ma wiele zalet, dlatego ćwiczenia EMS stają się coraz popularniejsze. Po sprawdzeniu ceny za trening EMS wydaje Ci się, że to kosztowna metoda ćwiczeń? Dowiedz się, skąd wynika koszt zajęć i dlaczego tak naprawdę treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji są atrakcyjne cenowo.

Opieka trenera personalnego – wliczona w cenę za trening EMS

Podczas każdych zajęć z wykorzystaniem elektrostymulacji będzie towarzyszył Ci trener personalny. Obecność wykwalifikowanej osoby jest niezbędna do przeprowadzenia zajęć, dlatego trening EMS to tak naprawdę trening personalny. Specjalista będzie stale czuwać nad tym, czy w prawidłowy sposób wykonujesz ćwiczenia. Może skorygować Twoją sylwetkę. Ma jeszcze jedno, ważne zadanie, którym jest regulowanie mocy i częstotliwości impulsów trafiających do mięśni. Trener personalny robi to przy pomocy aplikacji, której obsługa wymaga odpowiednich kwalifikacji. Zajęcia na tradycyjnej siłowni mogą więc wydawać się na pierwszy rzut oka tańsze, jednak po doliczeniu kosztu za trenera personalnego, to trening EMS staje się bardziej atrakcyjny.

Szybkie efekty zaletą elektrostymulacji mięśni

Ćwiczenia EMS są wyjątkowo efektywne – podczas zajęć do pracy zaangażowanych jest aż 90% włókien mięśniowych jednocześnie. To sprawia, że dochodzi do dużego wydatku energetycznego. Jedne zajęcia umożliwiają spalenie aż 500 kcal, a następne 700 będzie jeszcze spalane po zakończeniu zajęć. Co ważne, trening trwa tylko pół godziny, a czas to pieniądz. Nie trzeba też spędzać wielu godzin w tygodniu na zajęciach z trenerem personalnym. Wystarczą dwa spotkania, żeby szybko cieszyć się rezultatami. Potrzeba więc mniej jednostek treningowych, żeby osiągnąć efekty podobne do tych, które dałaby tradycyjna siłownia. Co ważne, ćwiczenia EMS odbywają się bez obciążeń, dlatego są bezpieczne dla stawów i mogą być wykonywane przez osoby, które wracają do aktywności fizycznej po kontuzji.

Mnogość rezultatów ćwiczeń EMS

Elektrostymulacja mięśni stała się popularną metodą, która pozwala szybko zredukować nadprogramowe kilogramy i walczyć o piękniejszą sylwetkę. Zajęcia z systemem MEON EMS mają jednak o wiele więcej funkcji. Przede wszystkim wzmacniają mięśnie, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa. Dzięki temu możesz na zajęciach pozbyć się bólu pleców, który często wynika z braku aktywności fizycznej. Kolejnym rezultatem ćwiczeń z systemem MEON EMS jest poprawa kondycji skóry, która staje się jędrna. Zajęcia z trenerem personalnym są świetnym sposobem na walkę z cellulitem. Taka różnorodność efektów sprawia, że cena za trening EMS jest tak naprawdę atrakcyjna. Zajęcia służą bowiem nie tylko walce o szczuplejsze ciało, lecz także poprawiają kondycję, sprawiają, że skóra jest jędrna, a dodatkowo pomagają wrócić do sprawności sprzed kontuzji.