Elektrostymulacja mięśni stosowana kiedyś przede wszystkim w rehabilitacji wdarła się do treningów jako metoda urozmaicająca i zwiększająca ich skuteczność. Korzystanie z impulsów ma wiele zalet, dlatego ćwiczenia EMS stają się coraz popularniejsze. Po sprawdzeniu oferty treningu EMC i jego ceny wydaje Ci się, że to kosztowna metoda ćwiczeń? Dowiedz się, skąd wynika koszt zajęć i dlaczego tak naprawdę treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji są atrakcyjne cenowo.
Podczas każdych zajęć z wykorzystaniem elektrostymulacji będzie towarzyszył Ci trener personalny. Obecność wykwalifikowanej osoby jest niezbędna do przeprowadzenia zajęć, dlatego trening EMS to tak naprawdę trening personalny. Specjalista będzie stale czuwać nad tym, czy w prawidłowy sposób wykonujesz ćwiczenia. Może skorygować Twoją sylwetkę. Ma jeszcze jedno, ważne zadanie, którym jest regulowanie mocy i częstotliwości impulsów trafiających do mięśni. Trener personalny robi to przy pomocy aplikacji, której obsługa wymaga odpowiednich kwalifikacji. Zajęcia na tradycyjnej siłowni mogą więc wydawać się na pierwszy rzut oka tańsze, jednak po doliczeniu kosztu za trenera personalnego, to trening EMS ma niższy koszt i staje się bardziej atrakcyjny.
Co jeszcze wpływa na to, ile kosztuje trening EMS? Ćwiczenia EMS są wyjątkowo efektywne – podczas zajęć do pracy zaangażowanych jest aż 90% włókien mięśniowych jednocześnie. To sprawia, że dochodzi do dużego wydatku energetycznego. Jedne zajęcia umożliwiają spalenie aż 500 kcal, a następne 700 będzie jeszcze spalane po zakończeniu zajęć. Co ważne, trening trwa tylko pół godziny, a czas to pieniądz. Efekt? Nie trzeba też spędzać wielu godzin w tygodniu na zajęciach z trenerem personalnym. Wystarczą dwa spotkania, żeby szybko cieszyć się rezultatami. Potrzeba więc mniej jednostek treningowych, żeby osiągnąć efekty podobne do tych, które dałaby tradycyjna siłownia. Dzięki temu, że nie musisz tak często wykonywać treningu EMS, koszt regularnej aktywności fizycznej jest w rzeczywistości niższy, niż ma to miejsce na przykład w przypadku częstego odwiedzania siłowni czy korzystania z usług zwykłego trenera personalnego. Co ważne, ćwiczenia EMS odbywają się bez obciążeń, dlatego są bezpieczne dla stawów i niosą za sobą minimalne ryzyko kontuzji, a tym samym mogą być wykonywane przez osoby, które wracają do aktywności fizycznej po kontuzji.
Elektrostymulacja mięśni stała się popularną metodą, która pozwala szybko zredukować nadprogramowe kilogramy i walczyć o piękniejszą sylwetkę. Zajęcia z systemem MEON EMS mają jednak o wiele więcej funkcji. Przede wszystkim wzmacniają mięśnie, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa. Dzięki temu możesz na zajęciach pozbyć się bólu pleców, który często wynika z braku aktywności fizycznej. Kolejnym rezultatem ćwiczeń z systemem MEON EMS jest poprawa kondycji skóry, która staje się jędrna. Zajęcia z trenerem personalnym są świetnym sposobem na walkę z cellulitem. Taka różnorodność efektów sprawia, że trening EMS ma naprawdę atrakcyjną cenę i jest jednocześnie sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na innych zabiegach czy zakupie kosmetyków, które tylko na papierze pomagają w walce ze skórką pomarańczową. Zajęcia służą bowiem nie tylko walce o szczuplejsze ciało, lecz także poprawiają kondycję, sprawiają, że skóra jest jędrna, a dodatkowo pomagają wrócić do sprawności sprzed kontuzji.
Powyższe przykłady dokładnie pokazują, że w dłuższej perspektywie ćwiczenia EMS mają cenę, która jest atrakcyjna i przystępna. Dodatkowo w wielu przypadkach pozwalają zaoszczędzić pieniądze – zamiast trenować wiele miesięcy na siłowni oraz opłacać karnet czy tradycyjnego trenera personalnego, możesz szybciej i łatwiej osiągnąć wyznaczony cel, ćwicząc na przykład tylko raz czy dwa razy w tygodniu przez kilkadziesiąt minut. Tu warto podkreślić, że EMS jest treningiem premium, a tym samym jego cena może wydawać się na pierwszy rzut oka wysoka. Jednak opinie tysięcy zadowolonych klientów z całego świata tylko potwierdzają, że trening EMS jest wart swojej ceny.
Co wpływa na to, ile kosztuje trening EMS? Koszt ćwiczeń pod okiem profesjonalnego trenera personalnego zależy na przykład od jego doświadczenia. Wbrew pozorom obsługa aplikacji i dopasowanie parametrów urządzenia wymaga wiedzy i praktyki. Co ciekawe, znaczenia ma także miejsce, w którym odbywa się trening EMS – jego koszt różni się w zależności od miasta. Nie jest powiedziane, że jest on droższy w większych miejscowościach. Bardzo często większa konkurencja wymaga od właścicieli studia oferowania nowym i stałym klientom atrakcyjnej ceny, która jest niższa niż w pozostałych punktach oferujących trening EMS. To, ile kosztuje trening z elektrostymulacją mięśni, zależy również od częstotliwości spotkań z trenerem personalnych i tego, czy odbywają się one w studiu, czy może u Ciebie w domu.
Na tym jednak nie koniec! Trening EMS ma inny koszt w przypadku sesji indywidualnych, a inny, jeżeli zdecydujesz się na ćwiczenia w parze lub w trójkę. Jak z pewnością się domyślasz – koszt treningu polegającego na elektrostymulacji mięśni zmniejsza się, jeśli zapisujesz się na niego wspólnie z partnerem albo przyjaciółką. Pamiętaj jednak, że tylko odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony trener personalny poradzi sobie z regulacją mocy i częstotliwości impulsów oraz jednoczesnym kontrolowaniem prawidłowej postawy czy sposobu wykonywania ćwiczeń.
Zdecydowanie tak! A ile kosztuje trening EMS? Średni koszt jednej sesji wynosi około 100-200 zł. Jak wspomnieliśmy powyżej – to, ile finalnie zapłacisz za jedno spotkanie z trenerem personalnym, zależy od miejsca ćwiczeń, doświadczenia trenera czy liczby osób biorących udział w jednej sesji. Oczywiście, wiele punktów oferuje atrakcyjne rabaty i akcje promocje, dzięki którym możesz uzyskać zniżkę za polecenie czy skorzystać z niższej ceny na pierwszy trening próbny EMS w danym studiu.
Masz jeszcze wątpliwości, czy warto zapisać się na trening EMS? Porównując koszt sesji elektrostymulacji mięśni do regularnych wizyt na siłowni i korzystania z usług trenera personalnego, można zauważyć, że oszczędność pieniędzy wynosi nawet… ponad 1000 zł miesięcznie! Dodatkowo oszczędzasz nie tylko na kosztach ćwiczeń, ale także czas, który możesz poświęcić na inne aktywności.