MEON EMS > Baza wiedzy > 8 powodów dlaczego warto skorzystać z trenera personalnego

8 powodów dlaczego warto skorzystać z trenera personalnego

8 powodów dlaczego warto skorzystać z trenera personalnego

Coraz więcej osób korzysta z trenera personalnego i nic w tym dziwnego. To specjalista, który potrafi przeprowadzić przez proces odchudzania i rzeźbienia sylwetki w bezpieczny sposób. Z pomocy wykwalifikowanego trenera możesz skorzystać na tradycyjnej siłowni. Specjalista będzie Ci zawsze towarzyszył podczas treningów EMS. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z trenera personalnego.

Zadania trenera personalnego

Zacznijmy od sprawdzenia, jakie są zadania trenera personalnego. Już one podpowiedzą Ci, czy warto skorzystać z jego pomocy. Jedno z nich jest oczywiste – planowanie ćwiczeń, i to bez względu na rodzaj aktywności. Doświadczony trener personalny przygotuje plan idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, aktualnej kondycji, wyznaczonego celu i stanu zdrowia. Dodatkowo wyznaczy Ci realny cel, czyli taki, który z powodzeniem jesteś w stanie osiągnąć. Niektórzy specjaliści oferują nie tylko możliwość skorzystania z treningu z trenerem personalnym, ale także usługę rozpisania diety. W końcu to właśnie połączenie regularnej aktywności fizycznej z odpowiednim planem żywieniowym przynosi najlepsze efekty. Jeśli nie zmienisz swoich nawyków w kuchni, to nawet najintensywniejsze treningi z trenerem personalnym nie pozwolą Ci w osiągnięciu wyznaczonego celu.

To jednak nie koniec! Do zadań trenera personalnego należy również stałe monitorowanie postępów. To jeden z najważniejszych elementów jego codziennej pracy – w końcu bez nieustannego kontrolowania, czy zalecone ćwiczenia przynoszą oczekiwane efekty, nie będziesz w stanie osiągnąć wyznaczonego przez siebie celu. Specjalista dopasowuje także etapy treningu w taki sposób, aby maksymalnie spalić tkankę tłuszczową albo zapewnić jak najszybszy przyrost masy mięśniowej. Czy warto mieć trenera personalnego? Jeśli chcesz nauczyć się od niego nie tylko prawidłowego wykonywania ćwiczeń, ale także zdrowego odżywiania, to zdecydowanie tak. W razie potrzeb specjalista poleci Ci również suplementy, na przykład odżywkę białkową.

Trener personalny – czy warto skorzystać z jego pomocy?

Wiesz już, jakie są zadania trenera personalnego. A czy warto skorzystać z jego pomocy? Jeśli chcesz, aby ćwiczenia przyniosły zauważalne efekty, potrzebujesz wsparcia w regularnej aktywności fizycznej lub po prostu obawiasz się, że po tygodniu czy dwóch stracisz motywację do treningów – pomoc doświadczonego specjalisty jest znakomitym wyborem. Jeśli masz jeszcze wątpliwości, czy warto mieć trenera personalnego, to koniecznie zapoznaj się z naszą listą 8 powodów, które z pewnością przekonają Cię do zatrudnienia profesjonalisty.

1. Bezpieczeństwo treningu

Jednym z głównych zadań trenera personalnego jest stale pilnować, czy wykonujesz ćwiczenia w prawidłowy sposób. Odpowiednia technika i sylwetka chronią przed powstawaniem urazów i poważnych kontuzji, które mogą przez kilka miesięcy uniemożliwić Ci aktywność fizyczną. Trener personalny będzie też wiedział, kiedy powiedzieć Ci stop, a kiedy zmotywować do przyspieszenia tempa. Dzięki temu osiągniesz maksimum swoich możliwości, jednocześnie nie martwiąc się o ryzyko nadwyrężenia mięśni.

2. Skuteczność ćwiczeń

Chcesz skorzystać z pomocy trenera personalnego i zastanawiasz się, czy warto? To specjalista, dlatego ćwiczenia z nim będą skuteczne. Ułoży plan treningowy w taki sposób, żeby był dla Ciebie bezpieczny, a jednocześnie przynosił oczekiwane rezultaty w możliwie krótkim czasie. Zadaniem trenera personalnego jest również uwzględnienie Twoich ulubionych ćwiczeń i indywidualnych możliwości albo ograniczeń. W efekcie regularne treningi staną się czystą przyjemnością.

3. Indywidualnie dopasowane ćwiczenia

Każdy może oczekiwać od treningów personalnych czegoś innego. Wiek, kondycja fizyczna oraz zdrowie – wszystkie te aspekty wpływają na możliwości. Trener skomponuje plan treningowy dostosowany do Twoich możliwości, jednocześnie uwzględniając to, jakie chcesz uzyskać efekty. Trener zwróci też uwagę na przebyte przez Ciebie urazy oraz dopyta o choroby, na które cierpisz, co ułatwi mu skomponowanie planu ćwiczeń.

4. Atrakcyjna cena

Wciąż zastanawiasz się, czy warto mieć trenera personalnego? Zajęcia ze specjalistą nie muszą być drogie, zwłaszcza jeśli wybierzesz trening personalny EMS. W jego cenie jest już opieka specjalisty, co sprawia, że cena za zajęcia jest atrakcyjna, a efekty z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą. Czym jest EMS? To nowoczesny trening z elektrostymulacją mięśni, który ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi formami aktywności fizycznej. Jest bezpieczny dla zdrowia, sprawdza się w trakcie powrotu do sportu po kontuzji, a także umożliwia wykonywanie zarówno delikatnych ćwiczeń, jak i treningu z dużym obciążaniem. Efekty są widoczne już nawet po 4-6 sesjach.

5. Zwiększona motywacja

Samodzielna praca nad sylwetką jest dla wielu osób trudna, ponieważ szybko tracą motywację. Chcesz tego uniknąć? Zdecyduj się na trening z trenerem personalnym, z którym łatwiej będzie Ci krok po kroku przechodzić kolejne etapy planu. W momencie zwątpienia lub braku sił specjalista pomoże Ci w odzyskaniu motywacji. Jego zadaniem jest również planowanie treningów w taki sposób, aby nie były monotonne i sprawiały Ci przyjemność.

6. Nowe wyzwanie

Masz już kondycję i doświadczenie? A może ćwiczysz od lat i brakuje Ci pomysłu na nowe sesje treningowe, a dotychczasowe zaczęły się nudzić? To czas na zdecydowanie się na regularne treningi z trenerem personalnym. Specjalista zaproponuje nowe rozwiązania, dzięki którym znów zaczniesz zauważać efekty ćwiczeń i wreszcie osiągniesz wyznaczony cel sylwetkowy – zrzucisz zbędne kilogramy czy też zbudujesz masę mięśniową.

7. Możliwość ćwiczenia w domu

Wciąż zastanawiasz się, czy warto mieć trenera personalnego? Nie każdy lubi tłoczne siłownie. To całkowicie zrozumiałe, że dla niektórych ćwiczenie w otoczeniu innych ludzi może być wstydliwe i krępujące. Jeśli Ty też nie przepadasz za siłowniami, to zdecyduj się na trenera personalnego, z którym możesz ćwiczyć w domu. Taka możliwość istnieje również w przypadku treningów personalnych EMS, jeśli trener ma system MEON EMS.

8. Dla początkujących i zaawansowanych

Pomoc trenera personalnego to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Jeśli rozpoczynasz przygodę ze sportem, trener zadba o Twoje bezpieczeństwo. Dla osoby zaawansowanej trening personalny EMS będzie doskonałym sposobem, żeby przerwać stagnację, spróbować czegoś nowego i poprawić wytrzymałość.