MEON EMS > Baza wiedzy > Trening EMS sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów

Trening EMS sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów

Trening EMS sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów

Trening EMS to połączenie łatwych ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni, co sprawia, że organizm pracuje wydajniej niż podczas tradycyjnej aktywności, na przykład na siłowni. Innowacyjna metoda jest nie tylko skuteczna, lecz także bezpieczna. Podpowiadamy, w jaki sposób przebiega trening personalny EMS i dlaczego pozwala na tak szybkie zauważenie pierwszych efektów. Dowiedz się więcej o innowacyjnej metodzie elektrostymulacji mięśni.

Redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu – od czego zacząć?

Chcesz schudnąć na brzuchu? Dla wielu osób, którym zależy na utracie wagi, jest to najtrudniejsza okolica do wyszczuplenia. Samą aktywnością fizyczną możesz nie poradzić sobie z wysmukleniem brzucha. Nawet najlepsze ćwiczenia mogą okazać się niewystarczające, dlatego przedstawiamy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz zrzucić brzuch.

Typy otyłości brzusznej i jej przyczyny

Nim dowiesz się, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, poznaj przyczyny wystąpienia problemu właśnie w tej części ciała. Otyłość brzuszna to groźny rodzaj otyłości, którego przyczyną najczęściej jest niewłaściwa dieta i niezdrowy styl życia. Spożywanie dużych ilości cukru oraz tłuszczów trans przyczynia się do wystąpienia tkanki tłuszczowej. Kto jest szczególnie narażony na otyłość w okolicy brzucha? Zdecydowanie mężczyźni, którzy prowadzą siedzący tryb życia, ale też kobiety, u których występują zaburzenia hormonalne. Do wystąpienia otyłości w okolicach brzucha przyczynia się również stres.

Odchudzanie brzucha – to przede wszystkim ludzka psychika

Żeby mieć płaski brzuch, musisz pamiętać nie tylko o aktywności fizycznej, lecz także opanowaniu stresu, który wpływa na całe ciało. Pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha stanie się łatwiejsze, jeśli oprócz typowego procesu odchudzania będziesz pamiętać o relaksie. Na dobre samopoczucie wpływają medytacja, joga, a nawet gorąca kąpiel. Pamiętaj, ze próba osiągnięcia wymarzonej sylwetki nie powinna iść w parze z rezygnacją ze snu. Jeśli jest go zbyt mało, dochodzi do zaburzenia produkcji leptyny, czyli hormonu regulującego apetyt i metabolizm. Nieprawidłowe wydzielanie hormonu przyczyni się do ciągłego uczucia głodu, trudno będzie osiągnąć uczucie sytości. Zbyt mała ilość snu powoduje też wzrost kortyzolu, czyli hormonu stresu, który uwalnia do krwi glukozę. Pojawia się on w organizmie także w czasie stresowych sytuacji, a długo podtrzymywany poziom glukozy przyczynia się do wystąpienia tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Szybkie zrzucenie wagi? Powoli, bądź cierpliwy i systematyczny

Sukces odchudzania w dużej mierze zależy od systematyczności. Aktywność fizyczna musi być uprawiana kilka razy w tygodniu, a dodatkowo ważne są regularne posiłki. Nie można też oczekiwać, że już po dwóch tygodniach tkanka tłuszczowa zniknie i będzie można cieszyć się wyrzeźbionym brzuchem. Ważne są więc systematyczność i cierpliwość, kiedy chcesz się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Nie spiesz się w trakcie jedzenia

Chcąc zredukować nadmiar tłuszczu, warto przyjrzeć się nie tylko temu, co jesz, lecz także w jaki sposób. Bardzo ważne jest, żeby jeść powoli i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Dlaczego? Informacja o tym, że jesteśmy najedzeni, trafia do mózgu dopiero 20 minut od spożycia pokarmu. Jedząc powoli, chronisz się przed spożyciem zbyt dużej ilości jedzenia. Okaże się bowiem, że porcja była wystarczająca.

Regularna ilość posiłków

Chcąc zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, zadbaj o regularne spożywanie posiłków. Dlaczego jest to tak ważne, kiedy planujesz zrzucić zbędne kilogramy? Regularne posiłki zapobiegają napadom głodu, przez które wiele osób sięga po słone przekąski lub słodycze, co sprawia, że trudniej jest ograniczyć ilość cukru w diecie. W codziennym jadłospisie musi pojawić się kilka posiłków – najlepiej, jeśli będą to śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja. Badania wykazały, że nawet 25% Polaków rezygnuje ze śniadania. Nie warto tego robić, ponieważ to właśnie ten posiłek przyspiesza przemianę materii, pobudza układ trawienny do pracy, a poza tym dodaje energii, bez której trudno przeprowadzić ćwiczenia aerobowe czy trening mięśni brzucha.

Ogranicz węglowodany proste

Jeśli chcesz zrzucić brzuch, ogranicz ilość węglowodanów prostych. Zrezygnuj z fast foodów i wyeliminuj z diety słodkie napoje. Zwróć też uwagę na owoce – zamiast banana czy winogron wybierz jabłko. Co jeszcze jest ważne oprócz ograniczenia zbyt dużej ilości węglowodanów prostych? Wybieraj produkty bogate w błonnik pokarmowy, który przyczynia się do szybszego zaspokojenia głodu. Zawierają go między innymi rośliny strączkowe. Białe pieczywo zastąp razowym, wprowadź do diety chude mięso, od czasu do czasu możesz stosować herbatki ziołowe. Ważne jest picie wody – 2 litry płynów to odpowiednia ilość dla większości dorosłych osób.

Aktywność fizyczna – ćwiczenia na płaski brzuch

Tkanka tłuszczowa na brzuchu stanie się mniej widoczna, jeśli zadbasz nie tylko o zdrowe odżywianie, lecz także odpowiednią aktywność fizyczną. Ważny jest trening aerobowy, ale nie zapominaj też o treningu siłowym. Chcąc zmniejszyć obwód talii, zdecyduj się na treningi personalne. Specjalista podpowie Ci, jak wzmocnić mięśnie, pokonać otyłość brzuszną, a dodatkowo wysmuklić całe ciało. Możesz też ćwiczyć mięśnie brzucha i redukować tkankę tłuszczową przy pomocy zajęć w domu.

Wybierz odpowiednie ćwiczenia, które spalą niepotrzebną tkankę tłuszczową na brzuchu

Żeby zrzucić brzuch, potrzebujesz odpowiednich ćwiczeń. Spalanie tkanki tłuszczowej nie uda się przy pomocy wyłącznie popularnych brzuszków. Żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu, potrzebny jest Ci trening interwałowy. Wykonywanie intensywnych ćwiczeń na zmianę z krótką chwilą odpoczynku przyczynia się do uwolnienia hormonu wzrostu, a to właśnie on odpowiada za zrzucenie tłuszczu. Trening interwałowy to nie wszystko – ważne są również ćwiczenia siłowe. To dzięki nim wzmocnisz mięśnie brzucha. Wybieraj ćwiczenia wielostawowe. Sprawdzą się przysiady, wykroki, podciąganie na drążku. Żeby pozbyć się tłuszczu w okolicach brzucha i wzmocnić mięśnie głębokie, możesz zdecydować się treningi EMS.

EMS – trening dla każdego?

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest odpowiedni dla osób w różnym wieku – zarówno 20, jak i 70-letnich. Ważne jedynie, żeby nie występowały przeciwwskazania, do których należy między innymi choroba nowotworowa. To metoda, która sprawdzi się dla kobiet i mężczyzn. Trening EMS jest przeznaczony dla osób zaawansowanych, którym ich ćwiczenia przestały przynosić oczekiwane rezultaty. Elektrostymulacja mięśni sprawdzi się też dla osób, które od jakiegoś czasu nie ćwiczyły i ich kondycja jest znacznie słabsza. Istnieje możliwość wykorzystania treningu EMS po urazach czy przebytych chorobach. Ćwiczenia są bowiem na tyle bezpieczne, że nie dochodzi do obciążenia stawów, a wzmożona praca mięśni pozwala im szybko wrócić do sprawności.

Zrzucenie brzucha z treningiem EMS – dlaczego jest skuteczny?

Podczas treningu EMS do działania jest zaangażowanych około 90% włókien mięśniowych równocześnie, co gwarantuje wytężoną pracę organizmu. Pozwala to na skrócenie sesji treningowej – trwa ona tylko 30 minut. Podczas pół godziny dochodzi do dużego wydatku kalorycznego – wynosi on około 500 kcal. Kolejne kalorie są spalane jeszcze około 24 godziny po treningu. Dzięki temu łączny wydatek wynosi mniej więcej 1200 kcal. To znacznie ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego, który jest niezbędny, żeby zrzucić nadprogramowe kilogramy. Po każdej sesji treningowej dochodzi do przyspieszenia metabolizmu, a wytężonej pracy organizmu nie towarzyszy ryzyko kontuzji.

Co ważne, trening z wykorzystaniem systemu MEON EMS działa skutecznie nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, lecz także ujędrnienie skóry. Dzięki temu może być stosowany w walce z cellulitem. Trening jest też w skuteczny w usuwaniu dolegliwości bólowych, na przykład kręgosłupa. Wykorzystanie impulsów o niskiej częstotliwości masuje i łagodzi bóle mięśniowe.

Trening EMS – jak się odbywa?

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji odbywa się w specjalnym kombinezonie. Przylega on do ciała i gwarantuje swobodę ruchów. W kieszeni kombinezonu znajduje się konektor, który łączy się z aplikacją obsługiwaną przez trenera. Dzięki temu system MEON EMS jest wygodny zarówno dla osoby ćwiczącej, jak i trenera, który w łatwy sposób może dopasować moc i częstotliwość impulsów. W trakcie treningu wykonuje się nieskomplikowane ćwiczenia bez dużych obciążeń, co pozwala uniknąć kontuzji. Konektor jest lekki, dlatego nie przeszkadza w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Co jeszcze warto wiedzieć o treningu personalnym EMS?

Trening odbywa się z wykorzystaniem systemu MEON EMS, dzięki czemu zapewnia komfort, bezpieczeństwo i skuteczność. Ta metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów jest przeznaczona dla zabieganych osób, które nie mogą pozwolić sobie na kilka długich treningów w tygodniu. Wystarczą dwie sesje z systemem MEON EMS, żeby cieszyć się szybkimi rezultatami. Pierwsze efekty będą widoczne mniej więcej po miesiącu. Ważne są oczywiście nie tylko treningi, lecz także dieta. W studiach MEON EMS opieka jest kompleksowa, dlatego efekty pojawiają się błyskawicznie.