MEON EMS > Baza wiedzy > Trening EMS sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów

Trening EMS sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów

Trening EMS sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów

Trening EMS to połączenie łatwych ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni, co sprawia, że organizm pracuje wydajniej niż podczas tradycyjnej aktywności, na przykład na siłowni. Innowacyjna metoda jest nie tylko skuteczna, lecz także bezpieczna. Podpowiadamy, w jaki sposób przebiega trening personalny EMS i dlaczego pozwala na tak szybkie zauważenie pierwszych efektów. Dowiedz się więcej o innowacyjnej metodzie elektrostymulacji mięśni.

EMS – trening dla każdego?

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest odpowiedni dla osób w różnym wieku – zarówno 20, jak i 70-letnich. Ważne jedynie, żeby nie występowały przeciwwskazania, do których należy między innymi choroba nowotworowa. To metoda, która sprawdzi się dla kobiet i mężczyzn. Trening EMS jest przeznaczony dla osób zaawansowanych, którym ich ćwiczenia przestały przynosić oczekiwane rezultaty. Elektrostymulacja mięśni sprawdzi się też dla osób, które od jakiegoś czasu nie ćwiczyły i ich kondycja jest znacznie słabsza. Istnieje możliwość wykorzystania treningu EMS po urazach czy przebytych chorobach. Ćwiczenia są bowiem na tyle bezpieczne, że nie dochodzi do obciążenia stawów, a wzmożona praca mięśni pozwala im szybko wrócić do sprawności.

Skuteczność treningu EMS

Podczas treningu EMS do działania jest zaangażowanych około 90% włókien mięśniowych równocześnie, co gwarantuje wytężoną pracę organizmu. Pozwala to na skrócenie sesji treningowej – trwa ona tylko 30 minut. Podczas pół godziny dochodzi do dużego wydatku kalorycznego – wynosi on około 500 kcal. Kolejne kalorie są spalane jeszcze około 24 godziny po treningu. Dzięki temu łączny wydatek wynosi mniej więcej 1200 kcal. To znacznie ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego, który jest niezbędny, żeby zrzucić nadprogramowe kilogramy. Po każdej sesji treningowej dochodzi do przyspieszenia metabolizmu, a wytężonej pracy organizmu nie towarzyszy ryzyko kontuzji.

Co ważne, trening z wykorzystaniem systemu MEON EMS działa skutecznie nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, lecz także ujędrnienie skóry. Dzięki temu może być stosowany w walce z cellulitem. Trening jest też w skuteczny w usuwaniu dolegliwości bólowych, na przykład kręgosłupa. Wykorzystanie impulsów o niskiej częstotliwości masuje i łagodzi bóle mięśniowe.

Trening EMS – jak się odbywa?

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji odbywa się w specjalnym kombinezonie. Przylega on do ciała i gwarantuje swobodę ruchów. W kieszeni kombinezonu znajduje się konektor, który łączy się z aplikacją obsługiwaną przez trenera. Dzięki temu system MEON EMS jest wygodny zarówno dla osoby ćwiczącej, jak i trenera, który w łatwy sposób może dopasować moc i częstotliwość impulsów. W trakcie treningu wykonuje się nieskomplikowane ćwiczenia bez dużych obciążeń, co pozwala uniknąć kontuzji. Konektor jest lekki, dlatego nie przeszkadza w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Co jeszcze warto wiedzieć o treningu personalnym EMS?

Trening odbywa się z wykorzystaniem systemu MEON EMS, dzięki czemu zapewnia komfort, bezpieczeństwo i skuteczność. Ta metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów jest przeznaczona dla zabieganych osób, które nie mogą pozwolić sobie na kilka długich treningów w tygodniu. Wystarczą dwie sesje z systemem MEON EMS, żeby cieszyć się szybkimi rezultatami. Pierwsze efekty będą widoczne mniej więcej po miesiącu. Ważne są oczywiście nie tylko treningi, lecz także dieta. W studiach MEON EMS opieka jest kompleksowa, dlatego efekty pojawiają się błyskawicznie.