MEON EMS > Baza wiedzy > Trening EMS i rozwój mięśni – co musisz wiedzieć?

Trening EMS i rozwój mięśni – co musisz wiedzieć?

Trening EMS i rozwój mięśni – co musisz wiedzieć?

Trening EMS jest nowoczesną metodą ćwiczeń, z której korzysta coraz więcej osób. Ćwiczenia łączy się z elektrostymulacją mięśni, którą często wykorzystują sportowcy, ale jest też stosowana przez fizjoterapeutów. Innowacyjny sposób na zrzucanie zbędnych kilogramów działa na ciało kompleksowo – pozwala spalić kalorie, ujędrnić skórę, a dodatkowo pozbyć się bólu pleców. Najważniejszym zadaniem jest jednak możliwość rozwoju mięśni. Dowiedz się więcej o metodzie EMS, która przynosi znacznie szybsze rezultaty niż ćwiczenia na tradycyjnej siłowni.

EMS – trening, który pozwoli Ci szybko wyrzeźbić sylwetkę

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że trening EMS pozwala w krótkim czasie wyrzeźbić sylwetkę? To zasługa wykorzystania impulsów elektrycznych, które pobudzają do pracy około 90% włókien mięśniowych jednocześnie. To sprawia, że podczas krótko trwającego treningu EMS ciało wykonuje wysiłek zbliżony do tego podczas tabaty. Jednocześnie impulsy masują mięśnie i je wzmacniają. Cały trening z systemem MEON EMS trwa jedynie pół godziny, z czego 10 minut to rozgrzewka. Mimo tak krótkiego czasu zajęć nie są potrzebne żadne obciążenia. Impulsy elektryczne stymulują organizm do wzmożonej pracy bez obaw o stawy czy kręgosłup. Dzięki temu szybko budujesz masę mięśniową bez ryzyka kontuzji. Wystarczą dwa spotkania w tygodniu przez około miesiąc, żeby cieszyć się świetnymi rezultatami.

W jaki sposób impulsy docierają do ciała?

Impulsy elektryczne docierają do ciała dzięki innowacyjnemu systemowi MEON EMS. Jeszcze do niedawna treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni odbywały się w niewygodnej kamizelce. Była okablowana, dlatego ograniczała swobodę ruchów. Dzięki systemowi MEON EMS treningi zostały uwolnione od niewygodnego stroju! Jednym z elementów systemu jest kombinezon, który dobrze przylega do sylwetki i jest pozbawiony kabli, dlatego zapewni Ci wygodę podczas ćwiczeń. Serce systemu MEON EMS to konektor, czyli niewielkie akcesorium. Włożysz je do kieszeni kombinezonu, a ono połączy się bezprzewodowo z aplikacją sterowaną przez trenera. Dzięki temu trener personalny będzie mógł dobrać moc i częstotliwość impulsów do Twoich potrzeb. Specjalista wybierze spośród programów masujących, relaksujących oraz ujędrniających.

Rozwój mięśni pod okiem trenera personalnego

Każdy trening EMS odbywa się pod nadzorem specjalisty. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są dzięki temu w pełni bezpieczne. Trener personalny czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń, a poza tym dobiera częstotliwość impulsów do potrzeb osoby ćwiczącej. Skorzystanie z treningu personalnego daje Ci pewność, że specjalista będzie cały czas kontrolował Twoje postępy. Wykwalifikowana osoba stworzy dla Ciebie plan treningowy, biorąc pod uwagę to, jakie chcesz osiągnąć efekty. Dzięki temu pierwsze efekty pojawią się już po około miesiącu. Trening personalny jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, jeśli nie przepadasz za ćwiczeniem w dużej grupie osób. Jeśli przed powrotem do aktywności fizycznej hamuje Cię konieczność ćwiczenia z obcymi osobami, wiesz już, że trening EMS jest najlepszym rozwiązaniem.

Poznaj inne zalety treningu EMS

Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni sprawiają, że zwiększa się siła ciała i rośnie kondycja. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego trenera mają jednak wiele więcej zastosowań oraz zalet. Są przede wszystkim kompleksową metodą ćwiczeń – oprócz rozwoju mięśni zapewnią Ci jędrniejszą skórę. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pozwoli również pozbyć się bólu pleców. Nie bez znaczenia jest krótki czas trwania treningu. Zależy Ci na rozwoju mięśni, ale nie możesz sobie pozwolić na wiele godzin w ciągu tygodnia spędzonych na siłowni? Trening EMS jest dla Ciebie perfekcyjnym rozwiązaniem. Dwa spotkania, każde po pół godziny – na to z pewnością znajdziesz czas, nawet jeśli Twój grafik jest bardzo napięty.