MEON EMS > Baza wiedzy > Przyspiesz odchudzanie z treningiem EMS

Przyspiesz odchudzanie z treningiem EMS

Przyspiesz odchudzanie z treningiem EMS

Zależy Ci na szybkim zrzuceniu zbędnych kilogramów? To możliwe, jeśli połączysz dietę z odpowiednią metodą treningową. Ważne jest utrzymywanie ujemnego bilansu energetycznego, a w tym pomagają ćwiczenia, dzięki którym spalisz w krótkim czasie mnóstwo kalorii. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w codziennej diecie oraz jak ćwiczyć, żeby znacznie przyspieszyć proces odchudzania.

Zadbaj o ujemny bilans kaloryczny

Żeby proces odchudzania był zakończony sukcesem, musisz zadbać o ujemny bilans energetyczny. To oznacza, że musisz spalać więcej, niż zjadasz. Dla każdego odpowiednia kaloryczność będzie inna – zależy bowiem od wieku, aktywności fizycznej, a także wykonywanej pracy. Pamiętaj, że liczba zjadanych codziennie kalorii nie może być mimo wszystko zbyt mała, ponieważ prowadzi to do spowolnienia procesów metabolicznych. Przyjmuje się, że do utrzymania funkcji życiowych potrzebnych jest 23 kcal na 1 kg masy ciała. Oczywiście, musisz doliczyć do tego kalorie niezbędne do psychicznej i fizycznej aktywności. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zmniejszenie kaloryczności o około 500 kcal, jednak zawsze warto poradzić się specjalisty, który ułoży plan żywieniowy dopasowany do Twoich potrzeb.

Jak zmniejszyć kaloryczność diety?

Słodycze, słone przekąski, słodkie napoje – na te kaloryczne produkty nie ma miejsca w diecie odchudzającej. Nie dają uczucia sytości, a dostarczają organizmowi mnóstwo kalorii. Czy wiesz, że w miseczce chipsów znajduje się około 150 kcal? Nie przynoszą organizmowi niczego dobrego, dlatego lepiej poszukać zdrowszych przekąsek, które mają mniej kalorii. Doskonale sprawdzą się warzywa, które powinny być stałym elementem diety odchudzającej. Podczas jedzenia powoli przeżuwaj każdy kęs. To ważne, ponieważ mózg dopiero po około 15 minutach otrzymuje informację, że głód został już zaspokojony. Wolniejsze jedzenie pozwoli Ci więc zjeść mniej, ponieważ szybciej odczujesz, że jesteś najedzony.

Trening EMS – świetna metoda na przyśpieszenie procesu odchudzania

Stosujesz się do powyższych rad od jakiegoś czasu, a waga stoi w miejscu? Potrzebujesz metody treningowej, dzięki której przyspieszysz metabolizm. Taką metodą jest trening EMS. Polega on na połączeniu elektrostymulacji mięśni z ćwiczeniami, które – jeśli chcesz – mogą być wykonywane bez żadnych obciążeń, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji. Metoda EMS skutecznie przyspiesza proces odchudzania, ponieważ zmusza organizm do wytężonej pracy. Metabolizm przyspiesza po każdej sesji treningowej. To możliwe, ponieważ do pracy jest angażowanych aż 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Czy wiesz, że organizm będzie spalał kalorie jeszcze długo po zakończeniu sesji treningowej? To sprawia, że znacznie łatwiej będzie Ci utrzymać ujemny bilans kaloryczny.

Poznaj zalety treningu EMS

Trening EMS przyspiesza odchudzanie – to nie ulega wątpliwości. Ćwiczenia z wykorzystaniem systemu MEON EMS mają jednak więcej zadań i zalet. Przede wszystkim pozwalają zredukować cellulit, ponieważ rozprowadzają wodę i płyny ustrojowe. Trening personalny EMS jest też dobrym sposobem na zminimalizowanie bólu pleców. Zaletą metody EMS jest bezpieczeństwo. Zajęcia zawsze odbywają się pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego, który czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. To on obsługuje również aplikację – przy jej pomocy dobiera moc i częstotliwość impulsów elektrycznych do Twoich potrzeb. Do połączenia aplikacji z Twoim kombinezonem potrzebny jest konektor – to niewielkie akcesorium jest sercem systemu MEON EMS. Strój do treningu personalnego EMS jest wygodny – dobrze przylega do ciała, a jednocześnie zapewnia swobodę ruchów.

Chcesz umożliwić osobom z Twojego miasta skorzystanie z ćwiczeń z wykorzystaniem systemu MEON EMS? Zdecyduj się na biznes w oparciu o model franczyzowy. Otwórz własne studio MEON EMS Impulse Training, w którym zaoferujesz skuteczne treningi, które pozwalają przyspieszyć proces odchudzania.