MEON EMS > Baza wiedzy > Jakie efekty odchudzania z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni?

Jakie efekty odchudzania z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni?

Jakie efekty odchudzania z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni?

Zapracowane osoby poszukują tych form treningu, które pozwolą oszczędzić nieco czasu bez konieczności rezygnowania z widocznych gołym okiem efektów. Właśnie taką metodą jest trening EMS, podczas którego łączy się łatwe ćwiczenia oraz impulsy elektryczne. Zajęcia trwają jedynie pół godziny, a pozwalają szybko zauważyć pierwsze efekty odchudzania lub ujędrnienia skóry. Chcesz dowiedzieć się, co można osiągnąć dzięki elektrostymulacji mięśni i jakie są efekty przed i po EMS? Zapraszamy do lektury.

Spal więcej kalorii dzięki treningowi EMS

Efekty odchudzania przy pomocy treningów EMS są naprawdę szybkie. Jak to możliwe? Podczas zajęć z trenerem personalnym do pracy zaangażowanych jest około 90% włókien mięśniowych jednocześnie, a to przekłada się na bardzo intensywną pracę organizmu. Podczas treningu wykonywane są łatwe ćwiczenia, a połączenie ich z impulsami elektrycznymi daje bardzo duży wydatek energetyczny. Podczas zajęć spalisz około 500 kcal, a po zakończeniu treningu możesz spalić dodatkowe 500–700 kcal przez kolejne 24 godziny. Utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego to najważniejszy element, żeby zobaczyć efekty odchudzania. W przypadku treningów z systemem MEON EMS staje się to znacznie prostsze. Efekty elektrostymulacji mięśni zobaczysz naprawdę szybko.

Ujędrnij skórę dzięki elektrostymulacji mięśni

Szacuje się, że cellulit to problem, z którym boryka się około 90% kobiet. Tak zwana pomarańczowa skórka może być widoczna w różnym nasileniu – czasami ujawnia się dopiero po ściśnięciu fałdy skóry w palcach, ale zdarza się, że jest widoczna gołym okiem. Efekty odchudzania nie cieszą przez niego tak samo. Warto wiedzieć, że cellulit to przypadłość zarówno osób bardzo szczupłych, jak i z nadwagą, dlatego samo redukowanie wagi na ten problem nie pomoże. O jędrność skóry można natomiast zawalczyć przy pomocy treningu EMS. Zastanawiasz się, dlaczego to możliwe? Otóż impulsy elektryczne sprawiają, że w organizmie lepiej rozprowadzają się płyny ustrojowe i woda, a napięcie skóry ulega zwiększeniu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i po prostu lepiej wygląda. Dzięki treningowi EMS zobaczysz efekty odchudzania w połączeniu z ujędrnioną skórą.

Zadbaj o bezpieczną utratę wagi

Zajęcia pod okiem trenera personalnego są dostosowane do potrzeb różnych osób – młodszych, starszych, kobiet, mężczyzn, zaawansowanych sportowców oraz amatorów. Podejście specjalisty jest bowiem indywidualne, co pozwala ułożyć plan odchudzania dostosowany do możliwości i oczekiwań osoby ćwiczącej. Zajęcia z wykorzystaniem systemu MEON EMS są przede wszystkim bezpieczne. Może prowadzić je wyłącznie wykwalifikowana osoba, która potrafi obsługiwać aplikację. To gwarancja, że moc i częstotliwość impulsów elektrycznych zostaną prawidłowo dopasowane do Twoich możliwości. Trener personalny jest obecny podczas całego treningu, przez co może korygować ułożenie sylwetki i kontrolować, czy ćwiczenia są wykonywane poprawnie. Bezpieczeństwo zajęć wynika również z braku konieczności stosowania obciążeń. Dzięki temu stawy zawsze pozostają bezpieczne, a ze skutecznej metody odchudzania mogą skorzystać osoby, które niedawno miały kontuzję, a ich kondycja nie jest na wysokim poziomie. Dzięki wykorzystaniu EMS efekty przed i po będą więc zadowalające niezależnie od Twojego stopienia doświadczenia, a jednocześnie podczas zajęć będziesz czuć się bezpiecznie.

Czy elektrostymulacja odchudza?

Zdecydowanie tak! Tak duży wysiłek organizmu prowadzi do znacznej utraty kalorii, a to z kolei sprawia, że jest Ci łatwiej utrzymać ujemny bilans energetyczny. Właśnie to jest kluczem, żeby zobaczyć efekty odchudzania. Zastanawiając się. czy elektrostymulacja odchudza, trzeba więc przyznać, że tak. Wynika to oczywiście z możliwości tracenia w szybszym tempie kilogramów, ale nie tylko. Efektem elektrostymulacji mięśni jest jędrniejsza skóra, a taka wygląda znacznie szczuplej. Pamiętaj jednak, że odpowiednia dieta to konieczność. Ważne jest utrzymywanie ujemnego bilansu kalorycznego, dlatego zrezygnuj ze słodkich napojów oraz przekąsek. Mała miseczka chipsów to aż 165 kcal, a szklanka coli 115. Taka przekąska codziennie czy co dwa dni może po prostu zepsuć efekty odchudzania. Wprowadź do diety dużo warzyw i owoców. Powinny znajdować się w każdym posiłku. Najzdrowsze będą sezonowe. Możesz jeść je w surowej formie lub w przygotowanym smoothie – z kostkami lodu świetnie sprawdzi się jako koktajl na upalne dni. Pamiętaj też, że owoce również bywają kaloryczne – przykładowo czereśnie mają na 100 g około 60 kcal, a banany – 88. Nie jest więc tak, że można jeść je bez ograniczeń.
Warto jest tak komponować codzienny jadłospis, żeby pomiędzy posiłkami były kilkugodzinne przerwy. Nie podjadaj wtedy. Twórz posiłki w taki sposób, żeby były sycące. Możesz to uzyskać dzięki produktom zawierającym błonnik. Dzięki niemu znacznie później odczujesz głód. Nie zapominaj o nawadnianiu organizmu – około 2 litry wody dziennie to konieczność niezależnie od tego, czy się odchudzasz, czy nie. Efekty elektrostymulacji mięśni pojawią się szybciej, jeśli w diecie będziesz pilnować odpowiednich proporcji między białkiem, tłuszczem a węglowodanami. Postaraj się nieco zmniejszyć zużycie tłuszczu, na przykład ograniczając smażenie, a wybierając gotowanie na parze. Oczywiście nie wyzbywaj się go z diety zupełnie. Tłuszcz jest potrzebny Twojemu organizmowi! Zadbaj o białko – jeśli jesz mięso, to nic trudnego. Na diecie wegetariańskiej to również żaden problem – wystarczy, że wprowadzisz do diety soczewicę, ciecierzycę lub fasolę.

Efekty odchudzania z treningiem EMS – kto może się nimi cieszyć?

Treningi EMS mają tę zaletę, że niewiele jest grup osób, które nie mogą z nich skorzystać. To sprawia, że efekty odchudzania z treningiem EMS mogą być widoczne dla wielu – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, osób doświadczonych oraz początkujących w sporcie, tych, którzy mają do zrzucenia wiele kilogramów i tych, którym do upragnionej wagi brakuje dosłownie kilku kilogramów. Efekty elektrostymulacji mięśni są na wyciągnięcie ręki dla osób zapracowanych. Ta metoda ćwiczeń nie wymaga od Ciebie zbyt wiele czasu. Jedna sesja trwa tylko pół godziny, a wystarczy przychodzi na dwie w tygodniu. Na taką aktywność fizyczną czas znajdą nawet najbardziej zapracowane osoby.
Efekty odchudzania to coś, o czym marzą często osoby po kontuzji, a dla nich paleta aktywności fizycznych jest niestety ograniczona. Na częściej dzięki EMS efekty przed i po na własnych zdjęciach mogą podziwiać również oni! Jeśli więc zmagasz się jeszcze z nie do końca dużą kondycją, co wynika z kontuzji, zajrzyj do studia EMS. Zastanawiasz się, czy elektrostymulacja odchudza osoby mające problemy z bólami czy będące po urazach? Tak. Ćwiczenia EMS są dla takich osób idealne, ponieważ odbywają się pod okiem trenera personalnego, co zwiększa ich bezpieczeństwo. Podczas treningu nie dochodzi też do obciążenia kręgosłupa i stawów, co dla osób po urazach jest szczególnie ważne.