MEON EMS > Baza wiedzy > Jakie efekty odchudzania z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni?

Jakie efekty odchudzania z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni?

Jakie efekty odchudzania z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni?

Zapracowane osoby poszukują tych form treningu, które pozwolą oszczędzić nieco czasu bez konieczności rezygnowania z widocznych gołym okiem efektów. Właśnie taką metodą jest trening EMS, podczas którego łączy się łatwe ćwiczenia oraz impulsy elektryczne. Zajęcia trwają jedynie pół godziny, a pozwalają szybko zauważyć pierwsze efekty. Chcesz dowiedzieć się, co można osiągnąć dzięki EMS (elektrostymulacji mięśni)? Zapraszamy do lektury.

Spal więcej kalorii dzięki treningowi EMS

Efekty odchudzania przy pomocy treningów EMS są naprawdę szybkie. Jak to możliwe? Podczas zajęć z trenerem personalnym do pracy zaangażowanych jest około 90% włókien mięśniowych jednocześnie, a to przekłada się na bardzo intensywną pracę organizmu. Podczas treningu wykonywane są łatwe ćwiczenia, a połączenie ich z impulsami elektrycznymi daje bardzo duży wydatek energetyczny. Podczas zajęć spalisz około 500 kcal, a po zakończeniu treningu możesz spalić dodatkowe 500–700 kcal przez kolejne 24 godziny. Utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego to najważniejszy element walki o utratę kilogramów, a w przypadku treningów z systemem MEON EMS staje się to znacznie prostsze.

Ujędrnij skórę dzięki elektrostymulacji mięśni

Szacuje się, że cellulit to problem, z którym boryka się około 90% kobiet. Tak zwana pomarańczowa skórka może być widoczna w różnym nasileniu – czasami ujawnia się dopiero po ściśnięciu fałdy skóry w palcach, ale zdarza się, że jest widoczna gołym okiem. Cellulit to przypadłość zarówno osób bardzo szczupłych, jak i z nadwagą, dlatego samo redukowanie wagi na ten problem nie pomoże. O jędrność skóry można natomiast zawalczyć przy pomocy treningu EMS. Zastanawiasz się, dlaczego to możliwe? Otóż impulsy elektryczne sprawiają, że w organizmie lepiej rozprowadzają się płyny ustrojowe i woda, a napięcie skóry ulega zwiększeniu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i po prostu lepiej wygląda.

Zadbaj o bezpieczną utratę wagi

Zajęcia pod okiem trenera personalnego są dostosowane do potrzeb różnych osób – młodszych, starszych, kobiet, mężczyzn, zaawansowanych sportowców oraz amatorów. Podejście specjalisty jest bowiem indywidualne, co pozwala ułożyć plan odchudzania dostosowany do możliwości i oczekiwań osoby ćwiczącej. Zajęcia z wykorzystaniem systemu MEON EMS są przede wszystkim bezpieczne. Może prowadzić je wyłącznie wykwalifikowana osoba, która potrafi obsługiwać aplikację. To gwarancja, że moc i częstotliwość impulsów elektrycznych zostaną prawidłowo dopasowane do Twoich możliwości. Trener personalny jest obecny podczas całego treningu, przez co może korygować ułożenie sylwetki i kontrolować, czy ćwiczenia są wykonywane poprawnie. Bezpieczeństwo zajęć wynika również z braku konieczności stosowania obciążeń. Dzięki temu stawy zawsze pozostają bezpieczne, a ze skutecznej metody odchudzania mogą skorzystać osoby, które niedawno miały kontuzję, a ich kondycja nie jest na wysokim poziomie.