MEON EMS > Baza wiedzy > Jak długo trzeba czekać na rezultaty z treningiem EMS?

Jak długo trzeba czekać na rezultaty z treningiem EMS?

Jak długo trzeba czekać na rezultaty z treningiem EMS?

Podczas zrzucania zbędnych kilogramów wiele osób się niecierpliwi. Chcemy natychmiastowych efektów, a im większy pośpiech, tym mniejsza szansa na utrzymanie zgrabnej sylwetki i uniknięcie efektu jojo. Brak szybkich rezultatów negatywnie wpływa na motywację, która znacznie słabnie. Istnieje jednak metoda, dzięki której możesz cieszyć się szybkimi efektami oraz nie martwić, że nadprogramowe kilogramy zaraz wrócą. Chodzi o trening EMS – efekty uczęszczania na te zajęcia pojawiają się wyjątkowo szybko, a to powoduje, że treningi cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz dobrymi opiniami wśród osób, które wprowadziły tę ciekawą formę aktywności do swojego życia. Dowiedz się, ile czasu trzeba czekać na rezultaty z treningiem personalnym EMS.

Pierwsze efekty treningu EMS

Trening EMS trwa pół godziny, z czego dziesięć minut to rozgrzewka. Ćwiczenia wykonuje się w specjalnym kombinezonie, który jest ważnym elementem całego systemu MEON EMS. Już po pierwszych zajęciach pod okiem trenera personalnego zauważysz, że Twoje ciało było zaangażowane w intensywną pracę, a jednocześnie chronione przed kontuzją. Ćwiczenia mogą bowiem odbywać się bez obciążeń, co jest ważne dla osób starszych, po kontuzjach i przechodzących rehabilitację, czyli takich, które muszą chronić stawy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby osoby wysportowane zdecydowały się na wykorzystanie obciążeń w treningu. Ćwiczenia zalecane przez trenera nie muszą być jednak skomplikowane, więc nawet jako osoba mało aktywna fizycznie sobie poradzisz.

 

Planujesz uczęszczać na zajęcia EMS? Rezultaty są widoczne szybko, za co odpowiada duża liczba spalonych kalorii. Podczas zajęć spalisz ich aż 500, a przez 24 h po zakończeniu spotkania z trenerem personalnym będziesz spalać kolejne. Łącznie możesz spalić nawet 1200 kcal, a to znacznie ułatwi Ci utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego, który jest tak ważny, kiedy walczysz o gubienie zbędnych kilogramów. Pierwsze, widoczne gołym okiem rezultaty treningu personalnego EMS zauważysz po około miesiącu. Wystarczy, że będziesz ćwiczyć regularnie, dwa razy w tygodniu. Jakie dają zajęcia EMS efekty po miesiącu? Jest to przede wszystkim ujędrnienie skóry.

Dlaczego trening EMS działa tak szybko?

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że jeden krótki trening pozwala spalić tyle kalorii? To zasługa impulsów elektrycznych, których mocą i częstotliwością kieruje trener personalny. To właśnie dzięki nim EMS rezultaty daje szybciej niż inne metody ćwiczeń. Elektrostymulacja mięśni w połączeniu z prostymi ćwiczeniami sprawiają, że do intensywnej pracy pobudzonych zostaje jednocześnie około 90% włókien mięśniowych. Organizm pracuje więc na najwyższych obrotach, a jego wysiłek jest zbliżony do maksymalnego. Jednocześnie nie musisz obawiać się o kręgosłup czy stawy – do ćwiczeń z wykorzystaniem systemu MEON EMS nie są potrzebne obciążenia. To sprawia, że trening personalny EMS jest bezpieczniejszy od ćwiczeń na siłowni, zwłaszcza dla osób, które nie mają zbyt wiele doświadczenia w sporcie, a ich kondycja jest dość słaba.

 

Za efektywność zajęć z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni odpowiada również nieustanna obecność trenera personalnego. Wykwalifikowany specjalista układa plan treningowy dostosowany do potrzeb i oczekiwań osoby ćwiczącej, a podczas zajęć pilnuje, czy ćwiczenia są wykonywane w prawidłowy sposób.

Jakich efektów można się spodziewać po treningu EMS?

Trening personalny EMS przyczyni się do poprawy wyglądu sylwetki. Duża liczba spalanych kalorii znacznie ułatwi Ci tracenie nadprogramowych kilogramów. Szybkie zauważenie pierwszych efektów wpłynie pozytywnie na Twoją motywację. Rezultatem regularnego uczęszczania na zajęcia z trenerem personalnym EMS będzie poprawa kondycji skóry. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni przyczynia się do rozprowadzenia płynów ustrojowych i wody po organizmie, a to z kolei sprawia, że problem z cellulitem ulega znacznemu zmniejszeniu. Zajęcia EMS efekty dają widoczne gołym okiem – skóra staje się jędrna, a przez to wygląda znacznie lepiej.

 

Kolejnym rezultatem regularnych treningów personalnych EMS jest zmniejszenie bólu kręgosłupa oraz pleców. Dolegliwości tego typu są w obecnym czasie bardzo częste, co wynika przede wszystkim z siedzącego trybu życia. Już po dwóch treningach można zauważyć znaczącą poprawę. Ćwiczenia z wykorzystaniem impulsów elektrycznych pozytywnie oddziałują również na mięśnie, które są jednocześnie masowane i wzmacniane.

Podsumowanie: trening EMS – efekty

Planujesz rozpocząć zajęcia EMS? Efekty przed i po będzie Ci łatwiej dostrzec, jeśli przed pierwszym treningiem wykonasz zdjęcie sylwetki. Później rób to regularnie co miesiąc. Dzięki temu przekonasz się, jak skuteczny jest trening EMS. Efekty, które daje dotyczą przede wszystkim sylwetki, która staje się smuklejsza. Pamiętaj jednak, że oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ przyczynia się do redukcji cellulitu, ale to wciąż nie wszystkie jego zalety. Zastanawiając się, jakie daje trening EMS efekty, weź pod uwagę te dotyczące redukcji bólu pleców.

Ta metoda przyniesie widoczne rezultaty dla osób, które przestały zauważać efekty ćwiczenia na siłowni. Intensywność zajęć z wykorzystaniem elektrostymulacji może być różna – zdecyduje o niej trener, który dostosuje impulsy do potrzeb osoby ćwiczącej. Dla osób doświadczonych, mających codziennie do czynienia ze sportem, być może potrzebny będzie intensywny trening, który znów pozwoli zauważać efekty.

Trenowanie z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest też świetnym sposobem na powrót do aktywności dla osób, które przez lata nie uprawiały sportu, ich kondycja jest niewielka, a mięśnie – słabe. Korzystając z zajęć EMS, rezultaty można uzyskać szybko, co z pewnością jest ważne dla osób, które nie ćwiczyły przez jakiś czas ze względu na kontuzję, ale chcą możliwie szybko wrócić do aktywności fizycznej. Elektrostymulacja jest stosowana nawet przez fizjoterapeutów, co pokazuje, że to bezpieczne rozwiązanie dla osób zmagających się z niewielką siłą mięśni i małą kondycją ze względu na przebytą kontuzję.