MEON EMS > Baza wiedzy > Dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Trening EMS to efektywna metoda ćwiczeń. Aktywność cieszy się coraz większym zainteresowaniem, które wynika przede wszystkim z możliwości trenowania przez niewiele minut przy jednocześnie dużym wydatku energetycznym. Nowoczesny trening personalny gwarantuje osiągnięcie doskonałych efektów w krótkim czasie, a to wszystko w bezpiecznych warunkach. Jak to możliwe? Dowiedz się więcej o wykorzystaniu elektrostymulacji mięśni podczas treningów.

Wysoki wydatek energetyczny – ważna zaleta treningu EMS

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pozwala w pół godziny stracić 500 kcal, a kolejne są spalane jeszcze przez 24 godziny po zakończeniu ćwiczeń. Zajęcia pozwalają więc na spalenie łącznie około 1200 kcal, a to w porównaniu do treningu na tradycyjnej siłowni bardzo dobry wynik. Ważne jest, że tak wysoki wydatek energetyczny możesz osiągnąć dzięki 30-minutowej sesji. Półgodzinny trening EMS jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym wciąż brakuje czasu na tradycyjną siłownię. Tak duży wydatek kaloryczny sprawia, że wystarczy pojawić się na treningu personalnym jedynie 2 razy w tygodniu, żeby szybko zauważyć pierwsze efekty.

Elektrostymulacja mięśni – jak działa?

Efektywność treningu EMS wynika z wykorzystania elektrostymulacji mięśni. Metoda polega na przesyłaniu impulsów elektrycznych bezpośrednio do mięśni, co pozwala na pobudzenie do pracy nawet 90% włókien mięśniowych równocześnie. Dzięki temu praca organizmu staje się bardzo intensywna, na przykład jak podczas tabaty. Podczas treningu personalnego nie trzeba korzystać z obciążeń, dlatego jest bezpieczny również dla osób początkujących, lub takich, które są po kontuzji i chcą wrócić do aktywności fizycznej. Przesyłanie impulsów elektrycznych odbywa się dzięki specjalnemu kombinezonowi, w którym znajdują się polimerowe diody najnowszej generacji. W stroju znajduje się kieszeń – to w niej umieszcza się konektor, czyli niewielkie akcesorium, które łączy się bezprzewodowo z aplikacją sterowaną przez trenera personalnego. Kombinezon do treningu EMS jest dobrze dopasowany do sylwetki i pozbawiony okablowania, dlatego gwarantuje wygodę podczas zajęć.

Pomoc trenera personalnego – gwarancja sukcesu

Każdy trening EMS jest treningiem personalnym. Oznacza to, że podczas zajęć będzie towarzyszyła Ci wykwalifikowana osoba. Trener personalny ma podczas treningu kilka zadań, z czego najważniejsze jest obsługiwanie aplikacji. To właśnie dzięki niej trener może regulować moc i częstotliwość impulsów, które będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Wykwalifikowana osoba ma też za zadanie czuwanie nad prawidłowym wykonywaniem przez Ciebie ćwiczeń, a poza tym układa indywidualny plan treningowy, który zapewni Ci szybkie osiągnięcie wyników oraz ich utrzymanie. Każdy z trenerów personalnych ma bogate doświadczenie w pracy z systemem MEON EMS, dlatego ćwiczenia będą efektywne, a poza tym w pełni bezpieczne.

Dla sportowców czy podczas rehabilitacji – różnorodność zastosowań metody EMS

Elektrostymulacja mięśni to metoda, z której na co dzień korzystają znani sportowcy. Trening EMS pomaga im zwiększać siłę bez obaw o kontuzję. Z elektrostymulacji mięśni korzystają znani piłkarze, na przykład drużyny Bayern Monachium, ale także biegacze czy bokserzy. Elektrostymulacja mięśni jest też stosowana podczas rehabilitacji. Efektywna metoda pozwala bowiem szybciej wrócić pacjentom fizjoterapeutów do sprawności.

Efektywność metody elektrostymulacji mięśni oraz treningów personalnych z jej wykorzystaniem wynika też z różnorodności zastosowań. Innowacyjny sposób ćwiczeń pozwala szybciej zgubić zbędne kilogramy, ponieważ ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego. Jednocześnie metoda umożliwia zredukowanie bólu pleców, a dodatkowo sprawdza się jako sposób na ujędrnienie skóry. Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pozwala skutecznie walczyć z cellulitem. Zajęcia EMS działają więc na organizm kompleksowo.