MEON EMS > Baza wiedzy > Czy elektrostymulacja mięśni to rozwiązanie na ból pleców i kręgosłupa?

Czy elektrostymulacja mięśni to rozwiązanie na ból pleców i kręgosłupa?

Czy elektrostymulacja mięśni to rozwiązanie na ból pleców i kręgosłupa?

Elektrostymulacja jest chętnie stosowana w fizjoterapii i rehabilitacji. Obecnie popularnością cieszą się treningi z wykorzystaniem impulsów. Ćwiczenia EMS pozwalają skutecznie pracować nad sylwetką oraz cieszyć się szybkimi rezultatami. Trening personalny EMS ma również wiele innych zastosowań, a jednym z nich jest minimalizowanie bólu. Dowiedz się, czy zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pomagają na dolegliwości kręgosłupa i pleców.

Trening personalny EMS w walce z bólami pleców

Bóle pleców i kręgosłupa w dużej mierze wynikają z siedzącego trybu życia. To choroba cywilizacyjna, która dotyka nawet młode osoby. Niewielka aktywność fizyczna przyczynia się do słabej siły mięśni. Za słabe mięśnie sprawiają, że kręgosłup składa się niczym harmonijka, dochodzi do ucisku na krążki międzykręgowe oraz na tkankę nerwową, a to przekłada się na odczuwanie bólu. Trening personalny EMS jest świetnym rozwiązaniem na dolegliwości, ponieważ wzmacnia głęboko położone włókna mięśniowe, które odpowiadają za stabilizację. Istnieją ćwiczenia mięśni głębokich kolumny kręgosłupa, jednak są one trudne technicznie do wykonania, natomiast w przypadku treningu personalnego EMS ten problem nie występuje.

Dlaczego warto skorzystać z treningu personalnego EMS?

Ćwiczenia w studiu treningu EMS odbywają się zawsze pod czujnym okiem trenera personalnego, który czuwa nad przyjmowaniem właściwej postawy. Ćwiczenia są łatwe do wykonania i odbywają się bez obciążeń, dlatego zmniejsza się ryzyko kontuzji. To więc dobre rozwiązanie, jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Do zadań trenera należy także regulowanie mocy i częstotliwości wysyłanych impulsów, dlatego trening jest dopasowany do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Podczas zajęć kręgosłup zostaje odciążony, a mięśnie grzbietu – aktywowane. Z bezpiecznej metody ćwiczeń warto skorzystać, jeśli bóle pleców i kręgosłupa występują już dłuższy czas. Już po dwóch tygodniach jest widoczna znaczna różnica. Warto skorzystać z zajęć w studiu treningu EMS również zapobiegawczo przy siedzącym trybie życia, który jest łatwą drogą do powstania dolegliwości.

Trening personalny EMS – jak wygląda?

Podczas zajęć trzeba mieć na sobie specjalny kombinezon MEON EMS – to właśnie on umożliwia korzystanie z impulsów. W stroju ukryte są polimerowe elektrody najnowszej generacji, a w kieszeni znajduje się konektor. To niewielkie akcesorium łączy się z aplikacją sterowaną przez trenera, co umożliwia mu kontrolowanie częstotliwości impulsów przesyłanych do mięśni. Zajęcia w kombinezonie MEON EMS są odpowiednie dla osób, u których bóle pleców wynikają z siedzącego trybu życia, a także dla tych, którzy zmagają się z dolegliwościami po kontuzji. Obciążenie podczas zajęć jest bowiem zbędne, a przez to stawy pozostają bezpieczne. Zajęcia są niezwykle skuteczne, ponieważ aktywują do pracy około 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Można więc przy okazji redukowania bólu pleców między innymi ujędrnić skórę.