Elektrostymulacja jest chętnie stosowana w fizjoterapii i rehabilitacji. Obecnie popularnością cieszą się treningi z wykorzystaniem impulsów. Ćwiczenia EMS pozwalają skutecznie pracować nad sylwetką oraz cieszyć się szybkimi rezultatami. Trening personalny EMS ma również wiele innych zastosowań, a jednym z nich jest minimalizowanie bólu. Dowiedz się, czy zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pomagają na dolegliwości kręgosłupa i pleców.
Bóle pleców i kręgosłupa w dużej mierze wynikają z siedzącego trybu życia. To choroba cywilizacyjna, która dotyka nawet młode osoby. Niewielka aktywność fizyczna przyczynia się do słabej siły mięśni. Za to słabe mięśnie sprawiają, że kręgosłup składa się niczym harmonijka, dochodzi do ucisku na krążki międzykręgowe oraz na tkankę nerwową, a to przekłada się na odczuwanie bólu. Zdarza się również, że występuje ból pleców po treningu, który był zbyt intensywny dla Twoich możliwości.
Trening personalny EMS jest świetnym rozwiązaniem na dolegliwości związane z bólem pleców po treningu lub występującym wskutek siedzącego trybu życia. Wzmacnia głęboko położone włókna mięśniowe, które odpowiadają za stabilizację. Istnieją ćwiczenia mięśni głębokich kolumny kręgosłupa, jednak są one trudne technicznie do wykonania, natomiast w przypadku treningu personalnego EMS ten problem nie występuje. Elektrostymulacja na bóle kręgosłupa jest nawet wykorzystywana w rehabilitacji. Fizjoterapeuci stosują ją u osób, które są po kontuzji. Niektórzy w domu wykorzystują niewielki elektrostymulator na bóle kręgosłupa, jednak tego typu sprzęty działają delikatnie. Nie zapewniają takich efektów jak trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni.
Ćwiczenia w studiu treningu EMS odbywają się zawsze pod czujnym okiem trenera personalnego, który czuwa nad przyjmowaniem właściwej postawy. Ćwiczenia są łatwe do wykonania i odbywają się bez obciążeń, dlatego zmniejsza się ryzyko kontuzji. To więc dobre rozwiązanie, jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Do zadań trenera należy także regulowanie mocy i częstotliwości wysyłanych impulsów, dlatego trening jest dopasowany do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Podczas zajęć kręgosłup zostaje odciążony, a mięśnie grzbietu – aktywowane. Z bezpiecznej metody ćwiczeń warto skorzystać, jeśli bóle pleców i kręgosłupa występują już dłuższy czas. Już po dwóch tygodniach jest widoczna znaczna różnica. Warto skorzystać z zajęć w studiu treningu EMS również zapobiegawczo przy siedzącym trybie życia, który jest łatwą drogą do powstania dolegliwości.
Podczas zajęć trzeba mieć na sobie specjalny kombinezon MEON EMS – to właśnie on umożliwia korzystanie z impulsów. W stroju ukryte są polimerowe elektrody najnowszej generacji, a w kieszeni znajduje się konektor. To niewielkie akcesorium łączy się z aplikacją sterowaną przez trenera, co umożliwia mu kontrolowanie częstotliwości impulsów przesyłanych do mięśni. Zajęcia w kombinezonie MEON EMS są odpowiednie dla osób, u których bóle pleców wynikają z siedzącego trybu życia, a także dla tych, którzy zmagają się z dolegliwościami po kontuzji. Obciążenie podczas zajęć jest bowiem zbędne, a przez to stawy pozostają bezpieczne.
Elektrostymulacja jest chętnie stosowana w fizjoterapii i rehabilitacji. Obecnie popularnością cieszą się treningi z wykorzystaniem impulsów. Ćwiczenia EMS pozwalają skutecznie pracować nad sylwetką oraz cieszyć się szybkimi rezultatami. Trening personalny EMS ma również wiele innych zastosowań, a jednym z nich jest minimalizowanie bólu. Dowiedz się, czy zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pomagają na dolegliwości kręgosłupa i pleców.
Elektrostymulacja kręgosłupa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z bólem pleców, na przykład ze względu na pracę biurową i brak ruchu. Jest też świetna dla tych, którzy jakiś czas temu przeszli kontuzję, której efekty są odczuwane do dziś. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są bezpieczne dzięki obecności trenera i braku konieczności wykorzystywania obciążeń. Warto zwrócić też uwagę na czas trwania zajęć. Trening EMS z zastosowaniem elektrostymulacji mięśni kręgosłupa i innych to tylko pół godziny. Takiego sposobu na radzenie sobie z bólami pleców mogą więc poszukiwać osoby, które nie mają kilku godzin tygodniowo na aktywność fizyczną.
Elektrostymulacja kręgosłupa jest przeznaczona dla tych osób, które szukają metody skutecznej, a przy tym bezpiecznej i dobrze przebadanej. Wykwalifikowany specjalista dostosowuje indywidualny plan treningowy do każdej osoby, dlatego nie istnieje ryzyko, że zajęcia okażą się zbyt intensywne, niedopasowane do możliwości i kondycji.
Czy każdy może skorzystać z zajęć z elektrostymulacją mięśni? Są one przeznaczone dla bardzo dużej grupy osób, ponieważ mogą korzystać z niej osoby po ukończeniu 18. roku życia, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przeciwwskazań jest niewiele – najważniejsze z nich to ciąża, choroba nowotworowa oraz rozrusznik serca.
Elektrostymulacja mięśni może odbywać się podczas treningu EMS. Są to zajęcia, w trakcie których musisz wykonywać ćwiczenia w specjalnym kombinezonie. Taka aktywność fizyczna jest kierowana dla osób o różnych potrzebach. Sprawdzi się świetnie, jeśli zmagasz się z bólem pleców po treningu na tradycyjnej siłowni, ale jest też idealna, jeśli po latach przerwy chcesz wrócić do aktywności fizycznej, by wzmocnić mięśni i poprawić kondycję.
Zajęcia EMS są też idealne dla osób, które chcą szybko zrzucić zbędne kilogramy. Dlaczego? Podczas ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni dochodzi do wzmożonej pracy około 90% głęboko położonych włókien mięśniowych. Wysiłek organizmu jest duży, a to przekłada się na dużą liczbę spalonych kalorii. Tracisz je podczas treningu i jeszcze 24 godziny po jego zakończeniu. Łącznie może to być nawet około 1000 kcal, ale dokładny wynik jest zależny od tego, jak intensywne będą zajęcia i czy zostaną wykorzystane obciążenia. Dzięki aktywności fizycznej połączonej z elektrostymulacją przyspieszysz metabolizm, a utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego przestanie być problemem. Aktywność kształtuje Twoją sylwetkę, a przy tym poprawia wydolność ogólną, wytrzymałość.
Elektrostymulacja mięśni podczas treningu jest też rozwiązaniem dla osób, które ćwiczą od lat, ale nie zauważają już kolejnych rezultatów, na jakich im zależy. Jeśli zajęcia na tradycyjnej siłowni zaczęły zawodzić, warto urozmaicić treningi elektrostymulacją mięśni. Na skorzystanie z tej popularnej metody decydują się też profesjonalni sportowcy, co potwierdza nie tylko jej skuteczność, lecz także bezpieczeństwo. Gwiazdy sportu nie mogą sobie przecież pozwolić na zbyt długą przerwę w pracy. Metoda jest wykorzystywana między innymi przez piłkarzy czy lekkoatletów
Ćwiczenia z zastosowaniem elektrostymulacji mięśni są również przeznaczone dla osób, które zmagają się z problemem cellulitu. Podczas elektrostymulacji dochodzi do rozprowadzania płynów ustrojowych i wody, a to sprawia, że pomarańczowa skórka ulega redukcji.