MEON EMS > Baza wiedzy > Trener personalny – jak często trenować?

Trener personalny – jak często trenować?

Trener personalny – jak często trenować?

 

Treningi personalne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są bezpieczniejsze, a dodatkowo bardziej efektywne niż samodzielnie wykonywane ćwiczenia. Wykwalifikowany specjalista dopasuje plan treningowy do Twoich możliwości, co zmniejszy ryzyko powstania kontuzji podczas zajęć, a dodatkowo sprawi, że szybciej zauważysz efekty treningu. Rodzi się pytanie: jak często trenować? Czy istnieją zajęcia, na które mogą sobie pozwolić zapracowane osoby? Podpowiadamy.

Trening personalny – ile razy w tygodniu?

Częstotliwość treningów zależy od wielu czynników – Twoich potrzeb, miejsca ćwiczeń, a także możliwości finansowych. W przypadku zajęć na siłowni zajęcia w towarzystwie trenera są dodatkowo płatne, natomiast trening EMS zawsze odbywa się przy specjaliście. Najczęstszym rozwiązaniem na siłowni są trzy/cztery treningi w tygodniu trwające godzinę, co jednak nie jest komfortowe dla każdego. Zapracowanym osobom może nie wystarczyć czasu na tak częste zajęcia z trenerem personalnym.

Jeśli należysz do osób, którym brakuje w ciągu tygodnia czasu, zdecyduj się na treningi EMS. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni trwają jedynie pół godziny, więc bez trudu umieścisz je w swoim grafiku. Ile razy w tygodniu trening personalny EMS powinien się odbywać? Wystarczą dwa spotkania ze specjalistą, żeby już po miesiącu cieszyć się pierwszymi rezultatami.

Trening EMS – dlaczego warto?

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni to bez wątpienia metoda dla osób zabieganych, jednak krótki czas trwania jest tylko jedną z wielu zalet zajęć, które cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim podczas treningu EMS dochodzi do zaangażowanej pracy położonych głęboko włókien mięśniowych. Dzięki temu metabolizm jest pobudzony, a organizm spala mnóstwo kalorii. Duży wydatek kaloryczny podczas treningu EMS znacznie ułatwi Ci utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego, co jest ważne dla wysmuklenia sylwetki. Zajęcia odbywają się w towarzystwie trenera personalnego, który będzie czuwał nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Do jego zadań należy również dobieranie mocy i częstotliwości impulsów elektrycznych w taki sposób, żeby trening był bezpieczny, a jednocześnie efektywny.

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS należy wykonywać dwa razy w tygodniu, a pojedyncza sesja trwa pół godziny. Jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni? Odbywają się w specjalnym kombinezonie, w którym znajdują się polimerowe elektrody – to one pozwalają na precyzyjną stymulację mięśni. Strój jest dopasowany do sylwetki, ale nie ogranicza swobody ruchów. W kieszeni kombinezonu znajduje się konektor, czyli niewielkie akcesorium, które łączy się bezprzewodowo z aplikacją kierowaną przez trenera personalnego. Podczas zajęć z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni wykonywane są ćwiczenia. Mogą być delikatne lub intensywne – wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Trener personalny – skąd ma wiedzę?

Zastanawiasz się, czy skorzystać ze zwykłego treningu, czy lepiej wybrać zajęcia z trenerem personalnym? Musisz wiedzieć, że trener czerpie wiedzę z różnych miejsc. Przede wszystkim uczęszcza na szkolenia, z których dowiaduje się nie tylko o aktywności fizycznej, lecz także pracy z klientem. Trener personalny często ma wiedzę dotyczącą suplementacji. Potrafi podpowiedzieć Ci, jakie odżywianie będzie dla Ciebie odpowiednie. Dzięki nauce wie, jaką intensywność ćwiczeń może Ci zaproponować oraz, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka. Zdrowie to kolejna tematyka, z której trener personalny powinien mieć nieco wiedzy. Chodzi przede wszystkim o kontuzje – powinien wiedzieć, jak pracować z osobami, które je przeszły, a także jak unikać ich podczas treningu personalnego.

Trenerzy personalni EMS – skąd czerpią wiedzę?

Trener personalny EMS to osoba, której kwalifikacji możesz mieć stuprocentową pewność. W naszych studiach pracują osoby, które przeszły szkolenie i mają certyfikat potwierdzający ich umiejętności. Dzięki temu masz pewność, że podczas treningu personalnego trener dba o Twoje zdrowie. Certyfikat potwierdza, że trener zdobył wiedzę teoretyczną dotyczącą elektrostymulacji mięśniowej EMS. Potrafi pracować z systemem EMS. W trakcie szkolenia zdobywa wiedzę dotyczącą programów treningowych i dowiaduje się, jak wykorzystać je w treningu funkcjonalnym. Certyfikat potwierdza, że trener potrafi prowadzić zarówno indywidualne, jak i grupowe treningi personalne. Podczas szkolenia przypominane są mu podstawy anatomii i fizjologii człowieka.

Dobry trener, czyli jaki?

Od trenera w dużej mierze zależy nie tylko, jakie postępy robisz, lecz także czy masz motywację do kolejnych treningów. Powinna być to osoba, która bierze pod uwagę, że każdy ma inną sprawność i inne potrzeby, dlatego intensywność ćwiczeń też musi być różna w zależności od osoby ćwiczącej. Podczas treningu personalnego trener chętnie odpowiada na pytania i potrafi rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Osoba prowadząca trening personalny powinna mieć wiedzę dotyczącą nie tylko ćwiczeń, lecz także odżywiania. To specjalista, który potrafi pomóc Ci uzyskać cele treningowe, rozbudować grupę mięśniową, na której najbardziej Ci zależy, a więc zająć się dokładnie tym, czego potrzebujesz. Podczas treningu personalnego specjalista prowadzi zarówno rozgrzewkę, jak i główne ćwiczenia, na przykład ze sztangą. Pamięta o pilnowaniu techniki osoby ćwiczącej.

Na trening personalny przychodzą osoby o różnym stopniu zaawansowania. Mogą to być osoby bardzo doświadczone, które same nie potrafią już osiągnąć lepszych wyników. Zdarzają się też osoby, które dopiero chcą zacząć ćwiczyć i przez długi czas braku ruchu mają rozmaite problemy. Na pierwszym treningu personalnym specjalista powinien dowiedzieć się jak najwięcej na temat osoby, która chce skorzystać z zajęć, na przykład na siłowni. Pierwsze spotkanie z trenerem to czas na przeprowadzenie dokładnego wywiadu medycznego. Z jednej strony pozwoli on poznać możliwości trenującego, a z drugiej w razie potrzeby pozwoli zalecić konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek treningów.

Dobrze przygotowanego do pracy trenera można pytać o odżywianie. Wielokrotnie są to specjaliści, którzy wiedzą wiele nie tylko o wysiłku, liczbie powtórzeń, pracy na siłowniach czy regeneracji, lecz także o zasadach zdrowego odżywiania. Oprócz wiedzy o treningu warto też skorzystać z wiedzy trenera personalnego dotyczącej żywienia. Oczywiście nie zastąpi to wizyt u dietetyka, jednak może być naprawdę pomocne.

Na treningach specjalista powinien nie tylko uczyć wykonywania ćwiczeń, lecz także motywować. Wchodzi on niejako w rolę psychologa, który wspiera, gdy podczas treningu przychodzi rezygnacja. Potrafi pochwalić za postępy i przełamywać strach przed podjęciem kolejnych wyzwań.

Cechy dobrego trenera EMS

Zastanawiasz się, jak wygląda pierwszy trening personalny w studiu EMS? W naszych studiach znajdziesz wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów. Pierwszy trening personalny zostanie poprzedzony wywiadem. Podczas konsultacji z trenerem personalnym opowiesz o swoim trybie życia, oczekiwaniach dotyczących treningu. Z trenerem personalnym porozmawiasz o przebytych kontuzjach. Dla dobrego trenera personalnego EMS Twoje zdrowie jest bardzo ważne, dlatego z pewnością przed rozpoczęciem pierwszego treningu zapyta o problemy zdrowotne, na przykład związane z układem ruchu. Pierwszy trening personalny to też czas na Twoje pytania – mogą dotyczyć metody, jaką jest EMS. Na treningach natomiast dobry specjalista EMS będzie dbał o to, żeby sylwetka podczas ćwiczeń była prawidłowa. Pracując z wykwalifikowanym trenerem, nie musisz się obawiać impulsów. Będą dobrane do Twoich potrzeb i możliwości. Z dobrym trenerem zadbacie też o regenerację po wysiłku. Doskonale przygotowany plan pozwoli Ci cieszyć się świetnymi efektami bez ryzyka, że będziesz czuć się przetrenowany.

Wiesz już, jak wygląda trening personalny, dlaczego można zaufać trenerom personalnym oraz z ilu treningów w tygodniu korzystać. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad skorzystaniem z pomocy trenerów, wiesz już, że warto to zrobić.