MEON EMS > Baza wiedzy > Trening na siłowni czy trening EMS – jaki wybór będzie lepszy?

Trening na siłowni czy trening EMS – jaki wybór będzie lepszy?

Trening na siłowni czy trening EMS – jaki wybór będzie lepszy?

Treningi z elektrostymulacją mięśni gwarantują szybkie uzyskanie efektów, dlatego wybiera je coraz więcej osób. Już pół godziny – dwa razy w tygodniu wystarczy, żeby sylwetka zaczęła się zmieniać. Nadal jednak wiele trenujących pozostaje na tradycyjnej siłowni. Jeśli należysz do tej grupy, zapoznaj się z zaletami nowoczesnego treningu. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, dlaczego trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni będzie dla Ciebie odpowiedni.

Czas treningu

Treningi na tradycyjnej siłowni trwają około 1,5 godziny, a wykonywać należy je systematycznie, najlepiej około 5 razy w tygodniu. W połączeniu z dojazdem na siłownię każdy trening może zająć nawet ponad 2 godziny. Niewiele osób ma na to czas. Trening EMS trwa znacznie krócej, bo jedna sesja to tylko 30 minut. Dzięki temu nawet zapracowana osoba znajdzie czas na tę nowoczesną metodę dbania o sylwetkę.

Krótki czas treningu łączy się z dużą efektywnością ćwiczeń, bowiem dzięki jednej sesji można spalić 500-1200 kcal. To możliwe dzięki pobudzeniu do pracy około 90% włókien mięśniowych oraz pobudzeniu metabolizmu, co ma miejsce w przypadku każdego treningu EMS. Ćwiczenia na tradycyjnej siłowni wiążą się z przyspieszeniem metabolizmu wyłącznie po bardzo intensywnych treningach interwałowych.

Ryzyko kontuzji

Elektrostymulacja mięśni nie wiąże się z ryzykiem kontuzji. Ćwiczenia wykonuje się bez obciążeń, a to głównie one powodują problem ze stawami czy prowadzą do urazów. Trening EMS odbywa się w specjalnym kombinezonie, w którym trenujący wykonuje ćwiczenia dopasowane do własnych możliwości – w zależności od potrzeb może to być wymagający trening z obciążeniami lub lekki trening bez obciążeń i minimalizujący ryzyko wystąpienia kontuzji. Dodatkowo nad wszystkim czuwa wykwalifikowany trener personalny EMS, który dba o bezpieczeństwo wykonywania treningu.

Dzięki temu elektrostymulacja mięśni jest bezpieczna dla osób w różnym wieku. Sprawdzi się też dla tych, którzy po kontuzji chcą wrócić do uprawiania sportu w bezpieczny sposób. Trening EMS jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących, którzy na tradycyjnej siłowni mogliby doprowadzić do urazu wskutek wykonywania niedopasowanych do możliwości ćwiczeń.

Efekty

Tym, co zdecydowanie wyróżnia treningi EMS spośród innych, jest możliwość szybkiego zauważenia pierwszych efektów. Około 6 sesji wystarczy, żeby zauważyć pierwsze zmiany. W przypadku ćwiczeń na siłowni koniecznych jest około 20 sesji treningowych.

Elektrostymulacja mięśni pod okiem trenera personalnego EMS spełni jednocześnie funkcje treningu interwałowego i siłowego. Trening gwarantuje przyspieszenie metabolizmu oraz wzmocnienie mięśni głębokich po każdym treningu. Podczas ćwiczeń organizm pracuje intensywnie, a jednocześnie bez ryzyka kontuzji. Treningi przynoszą wiele wymiernych korzyści. Wpływają nie tylko na poprawienie wyglądu sylwetki, lecz także pozwalają walczyć z cellulitem. Regularne korzystanie z elektrostymulacji mięśni sprawia, że skóra staje się przyjemniejsza w dotyku. Ćwiczenia poprawiają bowiem krążenie krwi.

Wygoda podczas treningu

System MEON EMS uwalnia trening z elektrostymulacją z niewygodnego stroju. Wystarczy lekki kombinezon, który zapewni Ci swobodę ruchów. Brak uciążliwego okablowania jest możliwy dzięki zastosowaniu polimerowych elektrod najnowszej generacji. Kostium łączy się bezprzewodowo z aplikacją dzięki konektorowi, który wystarczy włożyć do kieszeni. Akcesorium jest lekkie, dlatego nie przeszkadza podczas treningu. System MEON EMS to również intuicyjna aplikacja, w której wybierane są programy, na przykład masujący czy ujędrniający.