MEON EMS > Baza wiedzy > Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Metoda elektrostymulacji mięśni cieszy się coraz większym zainteresowaniem i dobrymi opiniami ze względu na wysoką skuteczność. Ważne są nie tylko świetne efekty, lecz także bezpieczeństwo treningu EMS. To ćwiczenia przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych sportowców. Trening EMS jest pozbawiony ryzyka kontuzji. Dowiedz się, jak to możliwe, że tak skuteczna metoda ćwiczeń jest bezpieczna.

Strój do ćwiczeń – ważny element treningu EMS

Trening EMS jeszcze do niedawna odbywał się w niewygodnej kamizelce. Zapewniała ona bezpieczeństwo, jednak zabierała komfort ćwiczącym. System MEON EMS uwalnia trening od niewygodnego stroju, a jednocześnie zapewnia pełne bezpieczeństwo. Podczas ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni wykorzystuje się kombinezon, który jest pozbawiony okablowania. Dzięki temu nic nie ogranicza ruchów. W kieszeń kombinezonu należy włożyć konektor, który połączy się z aplikacją. Dzięki temu trening EMS odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanego trenera. Czuwa on nie tylko nad impulsami elektrycznymi, lecz także prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń.

W jaki sposób odbywa się trening EMS?

Trening EMS odbywa się w obecności trenera. To on zadba o dopasowanie ćwiczeń do Twoich możliwości. Decyduje również o mocy i częstotliwości impulsów, dlatego trening będzie w pełni bezpieczny. Kwalifikacje trenera EMS potwierdza certyfikat. Dzięki niemu masz pewność, że osoba, z którą trenujesz, jest odpowiednio przygotowana, zna podstawy anatomii, a poza tym umie obsługiwać system MEON EMS. Podczas treningu będziesz wykonywać proste ćwiczenia, które w połączeniu z elektrostymulacją mięśni dadzą skuteczny efekt. Jedna sesja pozwoli na spalenie od 500 do nawet 1200 kcal, co jest możliwe dzięki pobudzeniu mięśni głębokich oraz pobudzeniu metabolizmu.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie treningu EMS

Potwierdzeniem bezpieczeństwa metody elektrostymulacji mięśni jest fakt, że w swojej pracy wykorzystują ją fizjoterapeuci. Pomaga bowiem w rehabilitacji pacjentów, którzy chcą po urazach wrócić do aktywności. Z treningów EMS korzystają doświadczeni sportowcy, którzy chcą dążyć do lepszych wyników i nie mogą sobie pozwolić na przerwę w trenowaniu swojej dyscypliny. Metoda elektrostymulacji mięśni jest też bezpieczna dla początkujących osób, które przez lata nie podejmowały się żadnej aktywności fizycznej.

Bezpieczna praca nad sylwetką jest związana nie tylko z ćwiczeniami, lecz także zadbaniem o właściwą dietę. Oprócz ułożenia planu treningowego wykwalifikowana kadra skomponuje dla Ciebie odpowiedni jadłospis. Dzięki temu unikniesz efektu jojo, który może wystąpić, kiedy bilans kaloryczny jest zbyt niski w porównaniu do trybu życia i intensywności ćwiczeń. Za wysoka podaż kalorii przyczyni się natomiast do wolniejszego rzeźbienia sylwetki. Warto więc skorzystać z kompleksowej pomocy, którą oferują studia z systemem MEON EMS.