MEON EMS > Baza wiedzy > Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Metoda elektrostymulacji mięśni cieszy się coraz większym zainteresowaniem i dobrymi opiniami ze względu na wysoką skuteczność. Ważne są nie tylko świetne efekty, lecz także bezpieczeństwo treningu EMS. To ćwiczenia przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych sportowców. Trening EMS jest niemal pozbawiony ryzyka kontuzji. Czy elektrostymulacja jest bezpieczna dla każdego? Dowiedz się, jak to możliwe, że tak skuteczna metoda ćwiczeń jest odpowiednia niemal dla każdego.

Strój do ćwiczeń – ważny element treningu EMS

Trening EMS jeszcze do niedawna odbywał się w niewygodnej kamizelce. Zapewniała ona bezpieczeństwo, jednak zabierała komfort ćwiczącym. System MEON EMS uwalnia trening od niewygodnego stroju, a jednocześnie zapewnia pełne bezpieczeństwo. Podczas ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni wykorzystuje się kombinezon, który jest pozbawiony okablowania. Dzięki temu nic nie ogranicza ruchów. W kieszeń kombinezonu należy włożyć konektor, który połączy się z aplikacją. Dzięki temu trening EMS odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanego trenera. Czuwa on nie tylko nad impulsami elektrycznymi, lecz także prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Zastanawiając się, czy EMS jest bezpieczne, weź pod uwagę, że podczas zajęć towarzyszy Ci specjalista. To on kontroluje, w jaki sposób ćwiczysz, a to zwiększa bezpieczeństwo.

W jaki sposób odbywa się trening EMS?

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy trening EMS jest bezpieczny, warto dowiedzieć się, w jaki sposób się odbywa. Trening EMS odbywa się w obecności trenera. To on zadba o dopasowanie ćwiczeń do Twoich możliwości. Decyduje również o mocy i częstotliwości impulsów, dlatego trening będzie w pełni bezpieczny. Kwalifikacje trenera EMS potwierdza certyfikat. Dzięki niemu masz pewność, że osoba, z którą trenujesz, jest odpowiednio przygotowana, zna podstawy anatomii, a poza tym umie obsługiwać system MEON EMS. Nie musisz więc zastanawiać się, czy elektrostymulacja jest bezpieczna. Dzięki specjaliście poczujesz się spokojnie o swoje zdrowie. Podczas treningu będziesz wykonywać proste ćwiczenia, które w połączeniu z elektrostymulacją mięśni dadzą skuteczny efekt. Jedna sesja pozwoli na spalenie od 500 do nawet 1200 kcal, co jest możliwe dzięki pobudzeniu mięśni głębokich oraz pobudzeniu metabolizmu.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie treningu EMS

Potwierdzeniem bezpieczeństwa metody elektrostymulacji mięśni jest fakt, że w swojej pracy wykorzystują ją fizjoterapeuci. Pomaga bowiem w rehabilitacji pacjentów, którzy chcą po urazach wrócić do aktywności. Z treningów EMS korzystają doświadczeni sportowcy, którzy chcą dążyć do lepszych wyników i nie mogą sobie pozwolić na przerwę w trenowaniu swojej dyscypliny. Metoda elektrostymulacji mięśni jest też bezpieczna dla początkujących osób, które przez lata nie podejmowały się żadnej aktywności fizycznej.

Bezpieczna praca nad sylwetką jest związana nie tylko z ćwiczeniami, lecz także zadbaniem o właściwą dietę. Część studiów EMS ma dietetyków, którzy skomponują dla Ciebie odpowiedni jadłospis. Dzięki temu unikniesz efektu jojo, który może wystąpić, kiedy bilans kaloryczny jest zbyt niski w porównaniu do trybu życia i intensywności ćwiczeń. Za wysoka podaż kalorii przyczyni się natomiast do wolniejszego rzeźbienia sylwetki. Warto więc skorzystać z kompleksowej pomocy, którą oferuje wiele miejsc z systemem MEON EMS.

Trening EMS – czy jest bezpieczny?

Zastanawiając się, czy trening EMS jest bezpieczny, weź pod uwagę fakt, że może odbywać się bez obciążeń. Oznacza to, że nie ma potrzeby stosowania akcesoriów takich jak na siłowni. Dzięki temu znacznie zmniejsza się obciążenie podczas treningu stawów oraz kręgosłupa. To z kolei sprawia, że z metody może skorzystać jeszcze więcej osób szukających doskonałego sposobu na redukcję zbędnych kilogramów i poprawienie wyglądu sylwetki.

Wciąż nie masz pewności, czy elektrostymulacja jest bezpieczna? To metoda doskonale przebadana i stosowana przez fizjoterapeutów. Oznacza to, że nie szkodzi, a wręcz przeciwnie – pomaga. Dzięki niej wiele osób szybciej po kontuzjach wróciło do aktywności i odzyskało swoją sprawność. Zwróć też uwagę na sportowców, którzy dzięki tej metodzie uatrakcyjniają swoje treningi. To często zawodowi piłkarze najbardziej znanych na świecie klubów – z pewnością nie pozwoliliby sobie na korzystanie z metody, która nie jest sprawdzona i polecana przez specjalistów.

Myśląc o tym, czy EMS jest bezpieczne, weź też pod uwagę porównanie spotkania z trenerem w studio EMS z wizytą na siłowni. Często w tym drugim miejscu ćwiczysz samodzielnie, korzystasz z różnych akcesoriów, niekoniecznie dbając o własne bezpieczeństwo. W takiej sytuacji łatwo przekroczyć swoje możliwości i niepotrzebnie narazić się na kontuzję. W przypadku treningu EMS to ryzyko jest znacznie zredukowane, ponieważ zawsze towarzyszy Ci trener. Nie ma możliwości przeprowadzenia treningu bez jego obecności. Weźmie on pod uwagę wszystkie Twoje zdrowotne problemy, a także kondycję, układając plan treningowy dopasowany do potrzeb i możliwości.

Czy EMS jest bezpieczne? Podsumowanie

Jak widzisz, trening EMS jest bezpieczną metodą na zrzucanie zbędnych kilogramów, ujędrnienie skóry, walkę o lepszą kondycję. Odbywa się w towarzystwie specjalisty, więc nie musisz się zastanawiać, czy elektrostymulacja jest bezpieczna. W rękach wykwalifikowanego trenera jest dbanie o Twoje zdrowie i redukowanie do minimum wystąpienia jakichkolwiek kontuzji.

Oczywiście – jak do każdego treningu – również do ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni istnieją przeciwwskazania. Jest ich jednak niewiele, co doskonale udowadnia, jak bezpieczna to metoda i do jak dużej liczby osób jest skierowana. Co należy do przeciwwskazań do metody EMS? Przede wszystkim nie jest to metoda dla osób, które mają rozrusznik serca lub inne problemy kardiologiczne. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży. Nie mogą skorzystać z niego również osoby chorujące na nowotwór, epilepsję czy gorączkę. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem treningów specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, który pozwoli mu ocenić, czy możesz skorzystać z tej nowoczesnej metody ćwiczeń. W przypadku większości osób nie występują ku temu żadne przeszkody, ponieważ metoda jest bezpieczna, przebadana, a ćwiczenia zawsze są wykonywane pod okiem wykwalifikowanego trenera, który ma certyfikat zapewniający o jego umiejętnościach.