MEON EMS > Baza wiedzy > Szkolenia dla trenerów personalnych z systemu MEON EMS

Szkolenia dla trenerów personalnych z systemu MEON EMS

Szkolenia dla trenerów personalnych z systemu MEON EMS

Jeden kombinezon do elektrostymulacji może bez problemu zastąpić wiele rodzajów sprzętu siłowego. Dzięki temu rozwiązaniu prowadzi się nowoczesny trening, który gwarantuje znakomite efekty. W Meon EMS organizujemy szkolenia dla trenerów personalnych, ucząc jak wykorzystać innowacyjną metodę elektrostymulacji we własnej działalności.

System MEON EMS – na czym polegają kursy dla trenerów personalnych?

Prowadzone szkolenie ma dwa cele – biznesowy oraz edukacyjny. Celem biznesowym jest nauka i przygotowanie merytoryczne przedsiębiorcy do prowadzenia studia treningu personalnego z wykorzystaniem technologii EMS. Dzięki temu można zyskać wiedzę oraz umiejętności w zakresie dynamicznie rozwijającego się biznesu, a także poznać najważniejsze czynniki, wpływające na sukces w branży treningu EMS. Omawiane są tematy z zakresu marketingu, budowania marki, pozyskiwania i utrzymywania klienta premium oraz działania sprawdzonego modelu biznesowego.

Celem edukacyjnym szkolenia dla trenerów personalnych jest przygotowanie ich do planowania, budowania i prowadzenia treningu personalnego EMS w teorii i w praktyce. Uczestnik nabywa wiedzę z zakresu kompleksowego przygotowania lokalu, dokumentacji, materiałów marketingowych oraz wykorzystania urządzenia bezprzewodowego Meon EMS. Trenerzy zdobywaj wiedzę teoretyczną na temat wpływu elektrostymulacji mięśniowej na organizm i uczą się dobierania odpowiedniej częstotliwości stymulacji do celów klienta. Podczas kursu omówione zostają wszystkie wskazania i przeciwwskazania do treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Główną częścią szkolenia są zajęcia praktyczne, w trakcie których trenerzy poznają metody treningowe EMS.

Jakie są zalety szkolenia dla trenerów personalnych i inwestorów?

Kurs skierowany jest do trenerów personalnych, którzy zajmują się lub chcieliby rozpocząć działalność związaną z elektrostymulacją mięśniową, oraz do inwestorów i biznesmenów planujących prowadzenie studia treningu personalnego EMS. Szkolenie nie tylko poszerza wiedzę z zakresu EMS, ale również pozwala zostać certyfikowanym trenerem personalnym z zakresu elektrostymulacji mięśni. Dzięki niemu posiada się także niezbędne techniki sprzedaży pakietów treningowych, co jest podstawą do rozpoczęcia rentownej franczyzy EMS. To gotowy pomysł na biznes w niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży.

Szkolenie z wykorzystaniem systemu Meon EMS jest prowadzone przez wykwalifikowanego trenera i przedsiębiorcę, który wyróżnia się 6-letnim doświadczeniem w zarządzaniu studiem treningu personalnego EMS w oparciu o technologię bezprzewodową. W ciągu dwóch dni otrzymuje się więc bardzo solidną dawkę praktycznej wiedzy, pozwalającej wkroczyć w świat nowoczesnych, niezwykle efektywnych metod treningowych i rozpocząć pełną znakomitych perspektyw działalność.

Kurs dla trenera personalnego z wiedzy na temat elektrostymulacji mięśni

Profesjonalny trener personalny jest poszukiwany przez wielu klientów. Zdobycie cennej wiedzy podczas kursu sprawi, że zyskasz zaufanie osób trenujących, a każde zajęcia przeprowadzisz w bezpieczny sposób. Potwierdzeniem Twoich kwalifikacji będzie certyfikat.

1) Uzyskasz niezbędną wiedzę teoretyczną na temat elektrostymulacji mięśniowej EMS

Udział w kursie to gwarancja, że dowiesz się wszystkiego o treningu z wykorzystaniem impulsów elektrycznych. Zdobycie teoretycznej wiedzy jest ważne, żeby lepiej zrozumieć praktyczną stronę wykorzystania do zajęć systemu MEON EMS. Na kursie poznasz zalety ćwiczeń. Dowiesz się, dlaczego są aż tak skuteczne. Poznasz problemy, z jakimi osoby uczęszczające na zajęcia mogą się uporać dzięki elektrostymulacji. Dowiesz się więcej o wydatku energetycznym, przyspieszeniu metabolizmu czy ryzyku kontuzji, dzięki czemu przedstawisz klientom, czego mogą się spodziewać.

2) Nauczymy Cię pracy z systemem MEON EMS

System MEON EMS składa się z kilku elementów, a jednym z nich jest aplikacja. To właśnie główne narzędzie dla trenera personalnego. Przy pomocy aplikacji zaprojektowanej przez inżynierów oraz trenerów mających wieloletnie doświadczenie można kierować mocą oraz częstotliwością impulsów elektrycznych. Jak to robić? Właśnie tego uczy kurs trenera personalnego. Zajęcia umożliwiają zdobycie wiedzy na temat całego systemu, a więc także nowoczesnego kombinezonu oraz konektora stanowiącego serce systemu MEON EMS.

3) Omówimy programy treningowe systemu oraz jak wykorzystać je w treningu funkcjonalnym

Aplikacja umożliwia skorzystanie z kilku programów treningowych. Trener może wybrać spośród programów masujących, relaksujących czy ujędrniających. Duża liczba możliwości pozwala na dopasowanie aktywności fizycznej do potrzeb osób korzystających z treningu. Kurs trenera personalnego daje umiejętności wykorzystania dostępnych w aplikacji programów. Dzięki temu poznasz teoretyczne informacje na temat systemu, a jednocześnie dowiesz się, jak z nim pracować.

4) Pokażemy Ci jak prowadzić treningi indywidualne i grupowe z urządzeniem MEON EMS

System MEON EMS pozwala pracować zarówno z jedną osobą, jak i grupą klientów. Specyfika pracy z kilkoma osobami w porównaniu do trenowania jednej może być różna. Skuteczny kurs pokaże Ci, jak prowadzić ćwiczenia dla kilku osób, żeby każda z nich czuła się zadbana. Poznasz zalety intuicyjnego i przejrzystego interfejsu, który sprawi, że Twoja praca w branży fitness stanie się jeszcze przyjemniejsza. Na kursie dowiesz się nie tylko, jak prowadzić ćwiczenia, lecz także w jaki sposób przygotować dla klientów profesjonalne plany treningowe.

5) Przypomnimy Ci podstawy anatomii i fizjologii wysiłku fizycznego

Trener personalny podczas zajęć z wykorzystaniem impulsów elektrycznych obsługuje aplikację, jednak to nie wszystko, co należy do jego obowiązków. Zadaniem instruktora jest też czuwanie nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń, co przekłada się na ich skuteczność. Kurs uczy podstawowej anatomii i fizjologii człowieka, dzięki czemu możesz układać skuteczne i bezpieczne plany treningowe. Dla instruktora ważne jest, żeby poznać wskazania i przeciwwskazania do wykorzystywania metody EMS. Podczas kursu dowiesz się, kto może, a kto nie powinien korzystać z elektrostymulacji mięśni.

Dofinansowanie na szkolenie dla trenera personalnego

Na szkolenia z treningów personalnych z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni można otrzymać dofinansowanie. Środki z Akademii Menedżera MŚP, Krajowego Funduszu Szkoleniowego, Europejskiego Funduszu Szkoleniowego są kierowane zarówno do zatrudnionych osób, jak i właścicieli firm. Zdobyte podczas kursu umiejętności pozwolą między innymi poszerzyć ofertę siłowni.

Certyfikowany trener personalny EMS – nie czekaj, zapisz się na kurs!

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem siłowni, czy planujesz prowadzić studio oferujące zajęcia z elektrostymulacją mięśni, zdobądź teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat nowoczesnej metody. Dzięki niej poszerzysz swoją ofertę, a prowadząc bezpieczne treningi zdobędziesz zaufanie klientów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat szkolenia? W sprawie terminu najbliższego kursu prosimy o kontakt poprzez maila (kontakt@meonems.pl) lub na jeden z numerów podanych na stronie https://meonems.pl/kontakt/.