MEON EMS > Baza wiedzy > Nowoczesny asortyment do siłowni, klubu fitness. Zainwestuj w trening EMS!

Nowoczesny asortyment do siłowni, klubu fitness. Zainwestuj w trening EMS!

Nowoczesny asortyment do siłowni, klubu fitness. Zainwestuj w trening EMS!

Profesjonalny sprzęt fitness to podstawa wyposażenia każdej siłowni. Do najbardziej innowacyjnych rozwiązań treningowych należą obecnie urządzenia wykorzystujące metodę EMS, czyli elektrostymulację mięśni. Na czym polega trening EMS i jak wkomponować go w ofertę siłowni? Jakie są korzyści płynące z wykorzystania elektrostymulacji mięśni? Kogo przyciągnie oferta miejsca, w którym znajduje się sprzęt EMS. Podpowiadamy.

Czym jest trening EMS?

Trening EMS to zestaw ćwiczeń typu FBW (full-body workout) przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia do elektrostymulacji mięśni. Urządzenia EMS występują najczęściej w formie kamizelek lub kombinezonów, wewnątrz których znajdują się elektrody oraz sterownik z akumulatorem. Elektrody dotykające ciała generują impulsy elektryczne o odpowiedniej częstotliwości, natężeniu i czasie trwania, które pobudzają do kurczenia się wiele partii mięśniowych jednocześnie. Dzięki temu możliwe jest znaczne zwiększenie skuteczności treningu i liczby spalanych kalorii, a także poprawienie ogólnej wydolności organizmu, polepszenie ukrwienia, redukcja cellulitu oraz zmniejszenie bólu w przewlekłych dolegliwościach układu kostno-stawowego. Trening EMS zawsze przeprowadzany jest pod opieką profesjonalnego trenera, który obsługuje sprzęt EMS. Podczas zajęć nie są wymagane dodatkowe obciążenia, dlatego jest bezpieczny i może być wykonywany nawet przez początkujące osoby w każdym wieku.

Trening EMS a tradycyjne metody

W porównaniu z tradycyjnymi metodami trening EMS oferuje wiele korzyści. Do największych zalet należy krótki czas trwania ćwiczeń – wystarczą już dwie półgodzinne sesje tygodniowo ze sprzętem do elektrostymulacji, by po niedługim okresie zacząć dostrzegać pozytywne rezultaty (w przypadku zwykłych treningów zazwyczaj potrzebnych jest co najmniej cztery lub pięć sesji tygodniowo trwających około półtorej godziny). Ćwiczenia połączone z elektrostymulacją mięśni pozwalają też zwiększyć liczbę spalanych jednorazowo kalorii (nawet kilkukrotnie), a także na stałe poprawić metabolizm energetyczny organizmu. Metoda ta znakomicie sprawdza się w przypadku osób zajętych, które nie mogą odwiedzać siłowni wystarczająco często. Ćwiczenia z urządzeniami EMS umożliwiają nawet trzykrotnie szybszą redukcję tkanki tłuszczowej i budowanie mięśni niż tradycyjne formy treningu. Zajęcia w kamizelce EMS to także doskonałe rozwiązanie uzupełniające rehabilitację u osób po wypadkach i urazach, a także dla pacjentów cierpiących na bóle stawów oraz kręgosłupa.

Urządzenia EMS – profesjonalny sprzęt fitness

Typowa kamizelka EMS nie daje największej wygody, dlatego najnowocześniejsze urządzenia EMS są produkowane w formie wygodnych, przylegających do ciała kombinezonów, które mogą być prane po każdym treningu. Kombinezony do treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są znacznie lżejsze i wygodniejsze niż używane do tej pory kamizelki, które mocno ograniczały swobodę ruchów i były trudne do utrzymania w czystości. Inwestycja w kombinezony EMS to świetne rozwiązanie dla każdej siłowni i klubu fitness, które pragną rozszerzyć swoją ofertę o innowacyjne formy treningu skierowane do najbardziej wymagających klientów.

Sprzęt EMS – nie tylko kamizelki!

Sprzęt do siłowni, która oferuje trening z wykorzystaniem elektrostymulacji, to nie tylko kombinezon czy kamizelki EMS. Na system składa się również konektor, który można określić sercem całości. Zadaniem tego niewielkiego elementu jest generowanie i rozsyłanie impulsów elektrycznych, które następnie trafią do mięśni. Konektor trzeba schować do kieszeni kombinezonu. Dzięki opływowemu kształtowi i niewielkiej wadze nie będzie on przeszkadzał podczas treningu.
Niezbędnym elementem nowoczesnego sprzętu do elektrostymulacji jest specjalna aplikacja. To ona pozwala trenerowi decydować o tym, jaka moc i częstotliwość impulsów zostanie dobrana do osoby ćwiczącej. Taka aplikacja bezprzewodowo łączy się z konektorem, co zapewnia prawidłowe działanie systemu.

Kto chętnie skorzysta z siłowni wyposażonej w sprzęt do elektrostymulacji?

Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu EMS cieszą się coraz większą popularnością. Warto więc wyposażyć siłownię w sprzęt, który umożliwi klientom korzystanie z metody. Kto będzie zainteresowany nowoczesnym sposobem na zrzucanie zbędnych kilogramów? Metoda ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to między innymi z jej skuteczności, jednak wiele osób zwraca też uwagę na krótki czas trwania treningu. To on przekonuje mnóstwo osób do założenia kombinezonu lub kamizelki EMS. Zajęcia trwające 20 minut i poprzedzona krótką rozgrzewką to rozwiązanie dla wszystkich zapracowanych osób. Na pół godziny aktywności dwa razy w tygodniu może sobie pozwolić niemal każdy. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a ćwiczyć mogą osoby w różnym wieku.
Zwiększająca się popularność metody wynika również z jej wyjątkowej skuteczności. Trening na sprzęcie EMS pozwala spalić mnóstwo kalorii, które są spalane nie tylko podczas zajęć, lecz także jeszcze przez 24 godziny po ich zakończeniu. Trudno znaleźć drugą tak skuteczną metodę. Podczas zajęć można stracić nawet 500 kcal, a kolejne po treningu. Dokładna ich liczba zależy jednak od tego, jak intensywne będą zajęcia oraz czy zostaną wykorzystane obciążenia. Tak duży wydatek energetyczny sprawia, że proces chudnięcia przebiega szybciej. Osoba ćwicząca może bez trudu zadbać o ujemny bilans kaloryczny w ciągu dnia.
Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu EMS są też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które po dłuższej przerwie chcą wrócić do aktywności. Warto więc kierować ofertę do osób, które potrzebują poprawy kondycji i wzmocnienia mięśni. Zajęcia ze sprzętem do elektrostymulacji są też bezpieczne dla osób po kontuzjach. Nie trzeba stosować obciążeń, więc stawy i kręgosłup są chronione.
Ofertę zajęć EMS możesz też kierować do osób, które są aktywne fizycznie od lat, jednak tradycyjny sprzęt do siłowni przestał im już wystarczać, nie zauważają bowiem nowych rezultatów ćwiczeń. Dla takich osób sprawdzą się zajęcia ze sprzętem EMS oraz obciążeniami.

Sprzęt do EMS to nie wszystko! Ważny jest trener

Sprzęt do siłowni jest ważny, ale w przypadku treningów EMS ogromną rolę odgrywa trener. To jego zadaniem jest pokazywanie osobom trenującym, jak wykonywać ćwiczenia w bezpieczny, prawidłowy sposób. To on ma też za zadanie kierowanie aplikacją, przez którą przesyłane są impulsy. Chcąc urozmaicić studio fitness sprzętem do elektrostymulacji nie możesz zapomnieć, że potrzebna Ci będzie wykwalifikowana osoba do jego obsługi.