MEON EMS > Baza wiedzy > Nowoczesny asortyment do siłowni, klubu fitness. Zainwestuj w trening EMS!

Nowoczesny asortyment do siłowni, klubu fitness. Zainwestuj w trening EMS!

Nowoczesny asortyment do siłowni, klubu fitness. Zainwestuj w trening EMS!

Profesjonalny sprzęt fitness to podstawa wyposażenia każdej siłowni. Do najbardziej innowacyjnych rozwiązań treningowych należą obecnie urządzenia wykorzystujące metodę EMS, czyli elektrostymulację mięśni. Na czym polega trening EMS i jak wkomponować go w ofertę siłowni? Jakie są korzyści płynące z wykorzystania elektrostymulacji mięśni?

Czym jest trening EMS?

Trening EMS to zestaw ćwiczeń typu FBW (full-body workout) przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia do elektrostymulacji mięśni. Urządzenia EMS występują najczęściej w formie kamizelek lub kombinezonów, wewnątrz których znajdują się elektrody oraz sterownik z akumulatorem. Elektrody dotykające ciała generują impulsy elektryczne o odpowiedniej częstotliwości, natężeniu i czasie trwania, które pobudzają do kurczenia się wiele partii mięśniowych jednocześnie. Dzięki temu możliwe jest znaczne zwiększenie skuteczności treningu i liczby spalanych kalorii, a także poprawienie ogólnej wydolności organizmu, polepszenie ukrwienia, redukcja cellulitu oraz zmniejszenie bólu w przewlekłych dolegliwościach układu kostno-stawowego. Trening EMS zawsze przeprowadzany jest pod opieką profesjonalnego trenera i nie wymaga wykorzystania dodatkowych urządzeń czy obciążeń, dlatego jest całkowicie bezpieczny i może być wykonywany nawet przez początkujące osoby w każdym wieku.

Trening EMS a tradycyjne metody

W porównaniu z tradycyjnymi metodami trening EMS oferuje wiele korzyści. Do największych zalet należy krótki czas trwania ćwiczeń – wystarczą już dwie półgodzinne sesje tygodniowo, by po niedługim okresie zacząć dostrzegać pozytywne rezultaty (w przypadku zwykłych treningów zazwyczaj potrzebnych jest co najmniej cztery lub pięć sesji tygodniowo trwających około półtorej godziny). Ćwiczenia połączone z elektrostymulacją mięśni pozwalają też zwiększyć liczbę spalanych jednorazowo kalorii (nawet kilkukrotnie), a także na stałe poprawić metabolizm energetyczny organizmu. Ogromną zaletą treningów Metoda ta znakomicie sprawdza się w przypadku osób zajętych, które nie mogą odwiedzać siłowni wystarczająco często. Ćwiczenia z urządzeniami EMS umożliwiają nawet trzykrotnie szybszą redukcję tkanki tłuszczowej i budowanie mięśni niż tradycyjne formy treningu. To także doskonałe rozwiązanie uzupełniające rehabilitację u osób po wypadkach i urazach, a także dla pacjentów cierpiących na bóle stawów oraz kręgosłupa.

Urządzenia EMS – profesjonalny sprzęt fitness

Najnowocześniejsze urządzenia EMS są produkowane w formie wygodnych, przylegających do ciała kombinezonów, które mogą być prane po każdym treningu. Kombinezony do treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są znacznie lżejsze i wygodniejsze niż używane do tej pory kamizelki, które mocno ograniczały swobodę ruchów i były trudne do utrzymania w czystości. Inwestycja w kombinezony EMS to świetne rozwiązanie dla każdej siłowni i klubu fitness, które pragną rozszerzyć swoją ofertę o innowacyjne formy treningu skierowane do najbardziej wymagających klientów.