MEON EMS > Baza wiedzy > Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Popularność treningu EMS rośnie, a przez to pojawia się wokół niego wiele mitów. Podpowiadamy, w które z nich nie należy wierzyć i rozwiewamy wiele wątpliwości dotyczących nowoczesnej metody ćwiczeń. Dowiedz się, czy są skutki uboczne treningu EMS. Czy jest w pełni bezpieczny, dla kogo jest przeznaczony, czy to kosztowna metoda? Odpowiedź na te i wiele więcej pytań poznasz z dalszej części tekstu. Podpowiadamy, czy warto trening EMS wprowadzić do swojego życia.

Wysoka cena treningu EMS – czy to prawda?

Wiele osób jako wadę treningów z wykorzystaniem elektrostymulacji podaje wysoką cenę. Na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka, jednak trzeba brać pod uwagę, że podczas każdej sesji treningowej obecny jest trener personalny EMS. Prezentuje on ćwiczenia, czuwa nad ich prawidłowym wykonywaniem i dba o właściwe dobranie mocy i częstotliwości impulsów. Trening EMS jest więc treningiem personalnym. Wizyta na siłowni jest tańsza, ale po doliczeniu kosztów trenera cena okazuje się podobna. Najcenniejszy jest jednak czas – podczas treningu personalnego EMS można go sporo zaoszczędzić. Ćwiczenia trwają bowiem jedynie pół godziny. Czy warto za trening EMS zapłacić nieco więcej ze względu na obecność trenera? Zdecydowanie tak! Efekty treningu EMS będą większe za sprawą czuwającego nad Tobą specjalisty i dzięki niemu ćwiczenia będą też bezpieczne, a Twoje zdrowie jest przecież bezcenne.

Elektrostymulacja – czy jest bezpieczna?

Impulsy elektryczne – te słowa sprawiają, że niektórzy mogą mieć obawy co do bezpieczeństwa metody elektrostymulacji. Zupełnie nie ma ku temu powodów! Elektrostymulacja mięśni jest w pełni bezpieczna, a korzystają z niej od wielu lat fizjoterapeuci w pracy z osobami przewlekle chorymi lub próbującymi wrócić do aktywności po kontuzji. O bezpieczeństwo dba również trener personalny, który zna podstawy anatomii i doskonale wie, jak korzystać z systemu MEON EMS. Elektrostymulacja pozwala łagodzić bóle, na przykład kręgosłupa, dlatego warto skorzystać z niej nie tylko w celu wyrzeźbienia sylwetki, lecz także zredukowania nieprzyjemnych dolegliwości. Skutki uboczne treningu EMS są więc wyłącznie pozytywne.

Wygoda podczas treningu personalnego EMS

Jeszcze do niedawna trening personalny EMS mógł się kojarzyć z niewygodną kamizelką, która odbierała swobodę ruchów. System MEON EMS uwolnił elektrostymulację od niewygodnego stroju. Do ćwiczeń przeznaczony jest kombinezon, który dobrze przylega do ciała i zapewnia swobodę ruchów. Do jego kieszeni wkłada się konektor, który łączy się z aplikacją obsługiwaną przez trenera personalnego EMS. Konektor jest lekki, dlatego ćwiczenia z systemem MEON EMS są komfortowe.

 

Trening personalny EMS – dla kogo?

Słowa takie jak impulsy czy elektrostymulacja mogą wywoływać wrażenie, że trening z systemem MEON EMS sprawdzi się dla bardzo ograniczonej liczby osób. Jest wręcz przeciwnie! Ten sposób aktywności jest polecany dla osób w różnym wieku, każdej płci i o różnym sposobie zaawansowania. W wygodnym kombinezonie MEON EMS może więc ćwiczyć zaawansowany sportowiec i osoba, która przez kilka lat nie uprawiała żadnej aktywności fizycznej. Świetne efekty treningu EMS zauważą osoby, którym z powodu siedzącego trybu życia doskwierają dolegliwości bólowe, a także te, którym zaszkodziły zbyt intensywne treningi.

Trening EMS – czy warto?

Wciąż zastanawiasz się nad tym, czy efekty treningu EMS będą w Twoim przypadku zadowalające? Na tę nowoczesną metodę treningową warto się zdecydować. Wiesz już, jakie są fakty i mity dotyczące treningu EMS. Czy warto je znać przed pierwszymi zajęciami? Zdecydowanie tak! Udaj się na pierwszy trening EMS – efekty w postaci pobudzonych do pracy mięśni zauważysz od razu. Po kilku kolejnych zajęciach możesz spodziewać się ujędrnionej, ładniejszej skóry. W końcu zauważysz też, jak rośnie Twoja kondycja i siła. Jeśli jesteś osobą, która od lat nie ćwiczyła, te zajęcia zdecydowanie są dla Ciebie. Trener dostosuje moc i częstotliwość impulsu do Twoich potrzeb. Będzie też czuwać nad Twoim bezpieczeństwem. Pokaże, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia i będzie pilnować, czy robisz je właściwie. Tak przeprowadzony dla osoby początkującej trening EMS zapobiega skutkom ubocznym w postaci kontuzji. Możesz poczuć się na zajęciach bezpiecznie.
Masz już duże doświadczenie w sporcie i zastanawiasz się, czy warto trening EMS wpisać na listę jako Twoją kolejną aktywność? Nie zastanawiaj się dłużej! Pamiętaj, że trener personalny EMS ma za zadanie stworzyć dla Ciebie indywidualny plan treningowy. Porozmawiasz z nim, przedstawisz swoje oczekiwania i rozpoczniecie świetną przygodę, dzięki której uzyskasz efekty, których nie udało Ci się osiągnąć podczas innych sportowych zajęć.
Jak w przypadku każdego treningu, EMS również ma pewne ograniczenia. Nie mogą z niego korzystać między innymi osoby chore na nowotwór lub mające rozrusznik serca, a także kobiety w ciąży.

Trening EMS – efekty

Efekty treningu EMS przekonują wiele osób, żeby go spróbować. I nic w tym dziwnego. Podczas zajęć pobudzisz do pracy 90% włókien mięśniowych równocześnie. Twój organizm będzie więc pracował na wysokich obrotach, a to przełoży się na przyspieszenie metabolizmu i duży wydatek energetyczny. Będzie Ci więc łatwiej utrzymać ujemny bilans kaloryczny, co jest konieczne, jeśli chcesz zredukować wagę. Efektem treningu EMS jest również wzmocnienie mięśni głębokich podczas każdego treningu. Warto wiedzieć, że w trakcie elektrostymulacji mogą być też wykorzystywane impulsy o niskiej częstotliwości, które wykazują działanie relaksujące oraz rozluźniające mięśnie.
Zastanawiając się, czy warto trening EMS wybrać na główną aktywność w tygodniu, weź pod uwagę, jak kompleksowo działa. Dba oczywiście o Twoją sylwetkę, pozwalając mięśniom się wzmacniać. Zajęcia sprawią, że łatwiej będzie Ci zrzucić zbędne kilogramy lub utrzymać taką sylwetkę, jaką masz. Kompleksowo działający trening EMS daje też widoczne efekty na skórze. Ćwiczenia z wykorzystaniem impulsów znacznie ułatwiają walkę z cellulitem. Możesz dodatkowo stosować własnoręcznie zrobiony peeling kawowy, żeby jeszcze przyspieszyć pojawienie się pierwszych rezultatów. Na trening EMS warto się zdecydować, jeśli masz problemy z kręgosłupem. Podczas zajęć nie jest on obciążony, a dodatkowo głęboko położone mięśnie są wzmacniane.
Z tych wszystkich wyjątkowych efektów treningu EMS możesz skorzystać, nawet jeśli jesteś zapracowaną osobą. Mimo tak kompleksowego działania zajęć pod okiem trenera personalnego nie musisz poświęcać na nie wielu godzin w tygodniu. Jedna sesja to tylko pół godziny, a dwie w tygodniu wystarczą, żeby cieszyć się efektami treningu EMS. Czy warto się więc na niego zdecydować? Tak! Niezależnie od doświadczenia, wieku czy płci są to zajęcia, których rezultaty zauważysz w krótkim czasie, co doda Ci jeszcze więcej motywacji w walce o zdrowe ciało, silne mięśnie i smukłą sylwetkę.