MEON EMS > Baza wiedzy > Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Popularność treningu EMS rośnie, a przez to pojawia się wokół niego wiele mitów. Podpowiadamy, w które z nich nie należy wierzyć i rozwiewamy wiele wątpliwości dotyczących nowoczesnej metody ćwiczeń. Czy jest w pełni bezpieczny, dla kogo jest przeznaczony, czy to kosztowna metoda? Odpowiedź na te i wiele więcej pytań poznasz z dalszej części tekstu.

Wysoka cena treningu EMS – czy to prawda?

Wiele osób jako wadę treningów z wykorzystaniem elektrostymulacji podaje wysoką cenę. Na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka, jednak trzeba brać pod uwagę, że podczas każdej sesji treningowej obecny jest trener personalny EMS. Prezentuje on ćwiczenia, czuwa nad ich prawidłowym wykonywaniem i dba o właściwe dobranie mocy i częstotliwości impulsów. Trening EMS jest więc treningiem personalnym. Wizyta na siłowni jest tańsza, ale po doliczeniu kosztów trenera cena okazuje się podobna. Najcenniejszy jest jednak czas – podczas treningu personalnego EMS można go sporo zaoszczędzić. Ćwiczenia trwają bowiem jedynie pół godziny.

Elektrostymulacja – czy jest bezpieczna?

Impulsy elektryczne – te słowa sprawiają, że niektórzy mogą mieć obawy co do bezpieczeństwa metody elektrostymulacji. Zupełnie nie ma ku temu powodów! Elektrostymulacja mięśni jest w pełni bezpieczna, a korzystają z niej od wielu lat fizjoterapeuci w pracy z osobami przewlekle chorymi lub próbującymi wrócić do aktywności po kontuzji. O bezpieczeństwo dba również trener personalny, który zna podstawy anatomii i doskonale wie, jak korzystać z systemu MEON EMS. Elektrostymulacja pozwala łagodzić bóle, na przykład kręgosłupa, dlatego warto skorzystać z niej nie tylko w celu wyrzeźbienia sylwetki, lecz także zredukowania nieprzyjemnych dolegliwości.

Wygoda podczas treningu personalnego EMS

Jeszcze do niedawna trening personalny EMS mógł się kojarzyć z niewygodną kamizelką, która odbierała swobodę ruchów. System MEON EMS uwolnił elektrostymulację od niewygodnego stroju. Do ćwiczeń przeznaczony jest kombinezon, który dobrze przylega do ciała i zapewnia swobodę ruchów. Do jego kieszeni wkłada się konektor, który łączy się z aplikacją obsługiwaną przez trenera personalnego EMS. Konektor jest lekki, dlatego ćwiczenia z systemem MEON EMS są komfortowe.

Trening personalny EMS – dla kogo?

Słowa takie jak impulsy czy elektrostymulacja mogą wywoływać wrażenie, że trening z systemem MEON EMS sprawdzi się dla bardzo ograniczonej liczby osób. Jest wręcz przeciwnie! Ten sposób aktywności jest polecany dla osób w różnym wieku, każdej płci i o różnym sposobie zaawansowania. W wygodnym kombinezonie MEON EMS może więc ćwiczyć zaawansowany sportowiec i osoba, która przez kilka lat nie uprawiała żadnej aktywności fizycznej. Metoda elektrostymulacji będzie odpowiednia dla osób, którym z powodu siedzącego trybu życia doskwierają dolegliwości bólowe, a także dla tych, którym zaszkodziły zbyt intensywne treningi.