MEON EMS > Baza wiedzy > EMS jako rewolucja na rynku fitness?

EMS jako rewolucja na rynku fitness?

EMS jako rewolucja na rynku fitness?

Polega na stymulowaniu mięśni odpowiednio dopasowanymi impulsami elektrycznymi przy pomocy specjalistycznych urządzeń, takich jak kombinezon EMS. Metoda EMS pozwala na maksymalne wykorzystanie sesji treningowych, m.in. poprzez zwiększenie liczby spalanych kalorii. EMS fitness jest coraz modniejszy w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Również w Polsce przybywa jego zwolenników. Czy jesteśmy świadkami rewolucji na rynku fitness?

EMS – trening bez kompromisów

Trening EMS błyskawicznie wdziera się do świadomości osób aktywnych fizycznie, ale trudno mówić o nim w kategoriach nowości. Z tej niebywale skutecznej metody treningowej od lat korzystają sportowcy, np. piłkarze, ale też fizjoterapeuci i rehabilitanci. Na czym dokładnie polega EMS? Impulsy elektryczne, które są generowane w trakcie ćwiczeń przez dedykowane urządzenia (najczęściej jest to kombinezon EMS), mają tak dobraną częstotliwość, by naśladować impulsy pochodzące z układu nerwowego. To dodatkowy bodziec dla naszych mięśni i gwarancja zaktywizowania możliwie największego obszaru ciała ćwiczącego. Połączenie dobrze dobranego planu treningowego z działaniem elektrostymulatora mięśni przynosi piorunujące rezultaty. W ten sposób bez wylewania siódmych potów na siłowni czy morderczych treningów kardio możemy w błyskawicznym tempie osiągnąć imponującą formę. Co ważne, EMS to bezpieczna, przebadana klinicznie metoda treningowa. W jej przypadku nie musimy obawiać się kontuzji czy nadmiernego obciążenia mięśni. To jedna z najmniej urazowych form aktywności fizycznej.

Trening EMS – czy to naprawdę działa?

Skuteczność treningu EMS jest niezaprzeczalna. Nie bez powodu wielu specjalistów zwraca uwagę, że pół godziny takiego treningu dwa razy w tygodniu jest w stanie zastąpić od czterech do nawet pięciu półtoragodzinnych sesji klasycznych ćwiczeń. Jest wiele korzyści, które wiążą się z EMS. Umiejętne połączenie regularnej aktywności fizycznej i elektrostymulacji mięśni pozwala m.in. poprawić metabolizm energetyczny organizmu, a w dłuższej perspektywie: przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Na tym jednak nie koniec. Rezultaty, jakie może przynieść trening EMS, to również wzmocnienie gorsetu mięśniowego, a także zmniejszenie bólu stawów i kręgosłupa często spowodowanych siedzącym trybem życia. Działanie tej metody zostało potwierdzone licznymi badaniami. EMS stosuje się w profilaktyce i leczeniu wielu chorób (np. niektórych schorzeń układu krwionośnego związanych z lokalnym niedokrwieniem poszczególnych partii ciała).

EMS fitness – dla kogo?

Z możliwości, jakie daje technologia elektrostymulacja mięśni, może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci czy celu przyświecającego nam przy wykonywaniu ćwiczeń. W przypadku osób uprawiających sport profesjonalnie EMS to sprawdzony sposób na zwiększenie efektywności treningów. Wiedzą o tym piłkarze, triathloniści, bokserzy i inni sportowcy z powodzeniem korzystający z tej metody. EMS fitness jest także świetnym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na byciu w formie, ale którym praca nie pozwala na regularne treningi z bardzo dużą intensywnością. Treningi EMS nie są obciążające fizycznie i zawsze odbywają się pod okiem doświadczonego specjalisty. Nawet osoby początkujące lub osoby starsze mogą w ten sposób zadbać o swoje zdrowie. Warto dodać, że to niezwykle komfortowa metoda treningowa. Urządzenia stosowane do elektrostymulacji mięśni, takie jak kombinezon EMS, są niezwykle wygodne i higieniczne. Ćwiczy się w nich doskonale – nie ma mowy o dyskomforcie!

System EMS MEON – bądź częścią rewolucji

Chcesz stać się częścią rewolucji? Marzysz o własnym biznesie w branży fitness? Koniecznie sprawdź system EMS MEON oraz nasz projekt franczyzowy. Franczyza to partnerski sposób prowadzenia biznesu. Jako franczyzodawca umożliwiamy naszym franczyzobiorcom prowadzić własne studia EMS pod naszą marką. Jeśli chcesz się rozwijać, zależy Ci na osiągnięciu wymiernych korzyści finansowych i pewnym biznesie, a przy tym interesuje Cię metoda treningowa EMS, franczyza MEON EMS powinna Cię zainteresować. Boom na treningi EMS w wielu krajach już się rozpoczął. Ich zwolenników przybywa również w Polsce. To dobry czas na działanie. Nie wymagamy dużych nakładów finansowych. Możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie. Dzielimy się z naszymi franczyzobiorcami wiedzą na temat prowadzenia biznesu i pozyskiwania klientów oraz wspieramy ich m.in. w obszarze marketingu. Pomagamy w takich kwestiach, jak stworzenie strony czy prowadzenie social media, a ponadto udostępniamy pełny zestaw materiałów wizualnych (ulotki itp.). Przekazujemy także wszystkie niezbędne narzędzia do prowadzenia dokumentacji wraz ze wzorami umów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą franczyzową!